Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szerda esti kormányülést követően Ionel Dancă bejelentette: növelték az egészségügyre, a munkaügyre, a pénzügyre, közbiztonságra és a közmunkálatokra fordítandó összegeket. A fő szempont a kormány által az elmúlt időszakban elfogadott gazdasági intézkedésekhez szükséges anyagi források biztosítása volt, nevezetesen a kis- és középvállalkozások (kkv) működőtőke és beruházási hiteleinek finanszírozása. Az erre elkülönített garanciaalapot 5 milliárd lejről 15 milliárd lejre növelték, és ennek alapján a kkv-k 100%-ban támogatott kamatú hitelben részesülhetnek az év végéig, nulla kezelési költséggel’ – mondta Dancă.
Hozzátette: a költségvetés-kiigazítással megfelelő pénzalapokat különítettek el a kényszerszabadságra küldött munkavállalók járadékának kifizetésére.
‘A munkaerő-foglakoztatási ügynökségek, amelyek azoknak a munkavállalóknak a járadékát fizetik, akiknek a koronavírus-járvány miatt felfüggesztették egyéni munkaszerződéseiket, négymilliárd lejt kaptak, a többi kategóriának 1,9 milliárd lejt különítettek el’ – magyarázta Dancă.
Ugyanakkor pénzt utaltak az egészségügy területén szükséges kiadásokra, beleértve a koronavírus-járvány visszaszorításához szükséges berendezések és eszközök beszerzését, illetve a szükségállapot alatt adott betegszabadságokra járó táppénz megtérítését.
Elmondta: a költségvetés-kiigazítást az Országos Stratégiai és Előrejelzési Bizottság adatai alapján eszközölték, amelyek a gazdaság 1,9%-os zsugorodását prognosztizálják a 4,1%-os gazdasági bővüléshez képest, amellyel a büdzsé kidolgozásánál számoltak.
A kancellária vezetője hozzátette: gyakorlatilag a fenti intézkedésekhez kapcsolódó költségvetési előirányzatok a bruttó hazai termék (GDP) 3%-át teszik ki.
Újabb kategóriákkal bővült a kényszerszabadságban részesülők listája – jelentette be a miniszterelnöki kancellária vezetője.
Dancă közölte, a különböző szociális és szakmai körökből kapott kérések és jelzések alapján sürgősségi rendelettel egészítették ki a kényszerszabadsággal (şomaj tehnic) járó juttatásra jogosultak listáját.
Az új rendelkezés értelmében a kényszerszabadsággal járó juttatásra azok is jogosultak, akik kézműves szövetkezetekben, sportszervezetekkel vagy ügyvédekkel kötött szerződés alapján dolgoznak, akiknek az elmúlt havi bevételük nem érte el a bruttó átlagbért, illetve ebben a periódusban oly mértékben kényszerülnek tevékenységük korlátozására, hogy bevételük nem éri el az említett szintet.
A kormány sürgősségi rendelettel 90-ről 180 napra növelte a szükségállapot alatt adott betegszabadságra kifizetett táppénz visszaigénylésének határidejét – jelentette be Ionel Dancă.
Dancă szerint az intézkedés csökkenti a beteglapot kiállító orvosi rendelőkre nehezedő nyomást.
Az egészségügyi miniszter március végén elfogadott rendelete szerint a kezelőorvos a beteglapot elektronikus úton is eljuttathatja a biztosítotthoz, illetve azokhoz, akik a táppénzt fizetik (cégek, egészségbiztosító pénztár). A cégeknek szintén lehetőségük van online bizonyítani, hogy befizették az egészségbiztosítási hozzájárulást.
(Agerpres)