Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovászna megyében alacsony a fiatalok vállalkozói hajlandósága. Az Országos Cégjegyzék (ONRC) adatai szerint Háromszék országos szinten az utolsók között van a fiatal vállalkozók arányát tekintve, a vállalkozói társadalom alig 6,3 százaléka 29 év alatti. Mint arról beszámoltunk a 8598 cégtulajdonosból alig 544-en 29 év alattiak. A 4850 engedélyezett magánszemélyből (PFA, II, IF) 579-en 29 év alatti fiatalok, mivel sokan szakmai tudásukat próbálják vállalkozói alapokra helyezve értékesíteni.
Kovászna megyében országos szinten a legnagyobb a 60 év feletti vállalkozók aránya, a cégvezetők 22,8%-a, azaz 1959 személy betöltötte a hatvanadik életévét. A vállalkozói társadalom fiatalítása két irányból történhet meg, egyrészt fiatalok önerőből kezdenek vállalkozni, másrészt az idősebb vállalkozók gyerekeiknek adják át cégeik irányítását, hívták fel a figyelmet az Asimcov vállalkozói szövetség által a sepsiszentgyörgyi Vállalkozói Inkubátorházban szervezett év végi találkozón. „Apák és anyák adják át a fiataloknak cégeik vezetését!”, mutatott rá az Asimcov elnöke Bagoly Miklós, aki szerint sok idősebb cégvezető nehezen engedi ki kezéből a gyeplőt, holott a fiatalok lendületet, újítást tudnának vinni a vállalkozásba.
Az inkubátorházban egy éve létrehozott InnoHub közösségi tér azt a célt szolgálja, hogy vállalkozói kedvet sulykoljon a fiatalokba, akik mentorok irányítása alatt indíthatják el cégeiket. Az InnoHub co-working iroda vezetője, Mátyus Enikő szerint a közösségi térben jelenleg 15 fiatal tevékenykedik, de nyitottak mindazok fele, akik közösséget keresnek és fejlődni szeretnének. Az InnoHub-nak azért van létjogosultsága, mert a fiatal vállalkozókat integrálni tudják az inkubátorházban jelen lévő vállalkozói struktúrákba, szakmai egyesületekbe és klaszterekbe.
A Vállalkozói Inkubátorházban működő cégek nevében felszólaló Grubisics Levente, médiavállalkozó kifejtette: nem látni az utánpótlást, mert sokan mennek külföldre. „A Facebook világában gyakran látjuk, hogy ismerősünk tegnap még itthon volt, ma már valamelyik külföldi városban issza reggeli kávéját”, mutatott rá Grubisics Levente. Az Asimcov alelnöke, Silviu Manole is a Vállalkozói Inkubátorházba kialakított üzleti modellt méltatta, amely szerinte a megye gazdasági erejénél nagyobb befolyással bír az ország vállalkozói szférájában, hiszen sokan jó példaként hivatkoznak rá.
A Junior Business Club (JBC) elnöke, Karácsony Zsolt lapunk érdeklődésére elmondta: hét éve működő egyesületük célja, hogy a fiatalokat elindítsa a gazdasági életben, képzéseket, versenyeket, találkozókat szerveznek, jó példákat mutatnak be, amelyek révén a fiatalok megismerhetik a trendeket és a térség potenciáljait, de üzleti tervek írására tanítják és kapcsolatépítésben segítenek. „Sok fiatal nem kap támogatást családjától vagy barátaitól, sőt elbátortalanítják őket”, mondta Karácsony Zsolt, aki szerint a fiatalok magukhoz hasonlók társaságát kellene keressék, vagy olyan szervezetet, mint a JBC, amely támogatni tudja elképzeléseik megvalósításában. Akkor lesz valakiből vállalkozó ha kitartó, magabiztos, elhivatott és jó a problémamegoldó képessége, mondta Karácsony Zsolt, hozzátéve: az a jó út, ha valaki a hobbiját ülteti át vállalkozói környezetbe, és első körben nem csak a profit érdekli. A Junior Business Club tagjai közül már mintegy 40-en saját céget indítottak vagy szakemberként, menedzserként dolgoznak. Karácsony Zsolt szerint fontos lenne, hogy az idősebb vállalkozók teret adjanak a fiataloknak, fokozatosan átengedjék nekik a döntéseket. A vállalkozói családokban minél hamarabb be kell vonni a fiatalokat a döntéshozatalba. Az idősebbek arra kell összpontosítsanak, hogy felkészítsék gyerekeiket, hogy időben át tudják venni azt, amit szüleik felépítettek.