Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A verseny célja többek között a versmondás népszerűsítése, a magyar nyelv tisztaságának és sokszínűségének megmutatása és a kulturális identitás erősítése. Az idei év témái között szerepel a járvány és az összetartozás is – olvasható a Magyar Versmondók Egyesületének közleményében. A határokon átívelő versmondó- és versklip-versenyre valamennyi korosztályból várnak nem hivatásos magyar versmondókat.
– Mindenkinek jó ez a verseny, aki kreatív, szeret vers és videó által gondolatokat megosztani. Sok emberhez lehet eljutni, és nem utolsó sorban, versmondásban az ember próbára teheti magát, hiszen egyrészt nagyon rangos és szakmai a zsűri, másrészt sok a versenyző, az egész Kárpát-medencéből neveznek – mondta el megkeresésünkre Fazakas Misi.
A Plugor Sándor Művészeti Líceum drámatagozata vezetője „nem ártatlan” abban, hogy tavaly a több mint kétszáz résztvevő közül Elek Ágota most végzős drámás diák szerezte meg a második helyet, aki szeretettel emlékezik a megmérettetésre.
– Egy verseny hangulata alapvetően feszélyezett, azonban ez valahogy más volt. Itt nem az volt a cél, hogy ki lesz az első, a második vagy a különdíjas. Itt a hangsúly a mély, játékos, őszinte, örömteli érzelmekkel dúsított versekre került. Izgalmas volt látni és érezni, ahogy minden résztvevő versbe önti mindazt, ami benne él. A hangulat felemelő volt, aki abba a térbe belépett, az utolsó pillanatig részese lehetett ennek a csodának. Jó döntés volt benevezni, hiszen felejthetetlen emlék marad számomra életem végéig – nyilatkozta a végzős diák.
Nevezni négy vers megjelölésével lehet, amelyek kötetben, antológiában vagy neves irodalmi folyóiratban jelentek meg. Ezek közül egynek a rendszerváltoztatás költészetéhez kell kapcsolódnia, egy az évfordulós Vörösmarty Mihály verse kell hogy legyen, egynek – tekintettel a karanténhelyzetre – a bezártság, a járvány, az egészség vagy az összetartozás témájával kell foglalkoznia, egy magyar költő versét pedig megkötés nélkül, szabadon választhatják a jelentkezők. A négy választott vers közül az egyiket videóra, telefonra rögzítve kell elmondani és beküldeni. A második fordulóban a továbbjutók egy újabb verset dolgoznak föl a négy közül, versklip formájában. A harmadik fordulóban, a novemberi élő döntőben a legjobbak a Nemzeti Színházban lépnek fel, s az élő online közvetítés során két verssel és versklipjükkel is bemutatkoznak.
A legjobb előadók a pénzjutalmak mellett további értékes díjakban részesülnek. Bővebb információk a www.vers.hu/nemzetiverseny-2020 oldalon. A verseny védnöke Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója.