Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kívülállók számára egyszerűnek és gazdaságosnak tűnhet a méhészet ősrégi foglalkozásformája – amely nem az állattenyésztés, hanem a gyűjtögetés-zsákmányolás egyik ágazata –, pedig nem az. A rengeteg kaptár, méhcsalád és jó esetben a sok-sok „termés” a következetes és hozzáértő munka lépcsőfokai csupán. Ezen életformán belül három típusú méhészetet tartunk számon: a zsákmányoló méhészkedést, az élőfás méhtartást, illetve a napjainkban is művelt házi méhészetet. A kisfilm egy kálnoki családi méhészet mindennapjaiba enged betekintést.
A második dokumentumfilm egy, a Székelypetőfalva határában állomásozó zabolai esztena májusi tevékenységét követi nyomon, ahol a több ezer juhot gondozó, kizárólag férfiakból álló csapat családjuktól távol, azonban meghatározott hierarchiába szerveződve él. A háromszéki ember táplálkozásában évszázadok óta központi helyet foglal el a kenyér, amelynek előállítása a székely családokban mindmáig az önellátás jegyében történik. A jó házikenyér készítésének titkait Kisbacon egyik sokat „sütögető” háziasszonya mutatja be nekünk.