Lehet ,de csak minősègit!De a balkáni mioritikusok „merge si asa” felfogással?És nálunk ,hogy 15-20 éves pityókát ültetnek?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyapjútámogatást 2017-ben vezették be, és arról szólt, hogy minden leadott kilogramm gyapjú után egy lejt kap támogatásként a gazda. 2019-ben megkétszerezték a támogatás összegét, ám ez sok visszássághoz vezetett. A juhászok arra panaszkodtak, hogy még az is előfordult, hogy az alkuszok nem hogy nem fizettek, hanem még ők kértek pénzt azért, hogy elismervényt állítsanak ki a gyapjú elvivéséről.
Emiatt idén, év elején Adrian Oros mezőgazdasági miniszter azt ígérte a gazdáknak, hogy módosítani fogják az előírásokat abban az értelemben, hogy egyedenként legtöbb négy kilogramm gyapjút számolnak el, cserében viszont nem kell vinni igazolást a begyűjtő központoktól, hogy valóban le is adták ezt a mennyiséget. A tárcavezető csak „félig” tartotta be ígéretét: a jogszabály tényleg megváltozott, egyszerűen eltörölték: nem adnak senkinek semmit.
– Hozzánk egyelőre semmi indoklás nem érkezett. Talán az állhat az intézkedés hátterében, hogy a Petre Daia volt miniszter által indított kampány a gyapjú hazai felhasználására nem járt sikerrel. Mondhatnám, hogy a feketepiac legyőzte az állami támogatási rendszert – mondta el megkeresésünkre Könczei Csaba.
A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője szerint török kereskedők „semmi pénzért” gyűjtik be a gyapjút. A hazai feldolgozóipar valamilyen okból annyira „bedugult”, hogy a juhászok, miután megnyírják a juhokat, a gyapjút egész egyszerűen eldobják az erdő szélén.
Lehet ,de csak minősègit!De a balkáni mioritikusok „merge si asa” felfogással?És nálunk ,hogy 15-20 éves pityókát ültetnek?
Egy kezzel adnak , kettovel vissza veszik vagy meg sem adjak es azt is elveszik .Hitvany , cudar orszag !
Nem kell nyakra fore juhot tartani!