Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fellebbezés elmulasztása esetén a pénzbüntetések érvényben maradnak és hatóságilag behajthatók, ami nagyon kellemetlen következményekkel járhat (bankszámla zárolása, bérlevonás, ingatlanlefoglalás stb.). A fellebbezés lehetősége csak azokra a pénzbírságokra vonatkozik, amelyeket a koronavírus-járvány megfékezésének ürügyén kihirdetett több katonai rendelet megszegése miatt alkalmazott a rendőrség, csendőrség.
Fontos tudni, hogy azoknak a pénzbírságoknak a teljes törlésére vagy esetleg visszafizetésére van jó esély, amelyeket a Alkotmánybíróság jogsértőnek ítélt. A Nép Ügyvédje az 1999. évi 1-es számú sürgősségi kormányrendelet két cikkelyét és az azokat módosító 2020. évi 34-es számú sürgősségi kormányrendeletet támadta meg az Alkotmánybíróságon, és a folyamodványt indokoltnak ítélte a taláros testület.
Az ítélet tehát főleg azokra a pénzbírságokra vonatkozik, amelyek (felemelt) összege 2000 lejtől 20 ezer lejig terjed. Ez nem jelenti azt, hogy a szükségállapot első heteiben vagy később kiszabott, kisebb összegű pénzbírságokat nem lehetne megfellebbezni, hogyha bizonyítottan túlkapások, jogsértések történtek.
(bl)