Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Nem rossz” kezdeményezés, hogy a gazdáknak nem kell fizetniük a fúrt kutakból kiszivattyúzott, öntözésre használt vízért – nyilatkozta Sándor László főmérnök. – Valójában maga a víz ára annyira alacsony volt, hogy az engedélyezett fúrt kutakból kihúzott víz után egy idényben egyszer, az öntözési időszak végén szoktunk számlázni.
A szakember nem számít arra, hogy a vízgazdálkodási engedélyek eltörlésének okán „hirtelen mindenki kutat akarna fúratni”.
– A kútfúrás nem olcsó játék. Az ehhez szükséges hidrogeológiai tanulmány, valamint építkezési terv, amelyeket akkreditált szakcégek végeznek, sokkal többe kerül, mint az általunk kibocsátott engedély, s akkor a konkrét fúrás költségeiről még nem beszéltünk. Nem gondolom, hogy a gazdákat eddig a vízgazdálkodási engedély mértéke tartotta volna vissza attól, hogy kutat fúrassanak – vélekedik Sándor László.
Kovászna megyében 35-40 engedélyezett fúrt kút vizét használják öntözésre, elsősorban Felsőháromszéken. A kormány a múlt hónapban tette ingyenessé az öntözésre szánt felszín alatti vizet, és törölte el a kútfúrás illetékeit.