Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

„Okos” problémarendezés

„Okos” problémarendezés Kovászna megye

A vírussal kapcsolatos intézkedéseknek egyetlen haszna volt: megtanított minket arra, hogy online is lehet ügyeket intézni. Kézdivásárhely már tavaly eldöntötte, hogy egy internetes hibabejelentő programot rendel, ami megkönnyíti a város lakói és az önkormányzat közötti kommunikációt. A program részleteiről Bokor Tibor polgármester és Szilveszter Szabolcs tanácsos, a kezdeményezés ötletgazdája sajtótájékoztatón számolta be.

„Fontosnak tartom, mert otthonról bárki bejelentheti a városban tapasztalható rendellenességeket, nem kell a városházára menjen, kérést iktasson. Ugyanakkor számunkra is jó, mert követni tudjuk, hogy hol van a legtöbb panasz, és követni tudjuk, hogy azok megoldódtak-e” – mondotta felvezetőjében Bokor Tibor polgármester, aki után a tanácsos ismertette a program sajátosságait.

Dr. Szilveszter Szabolcs kifejtette: kétéves koncepció, illetve másfél éves munka eredménye a szoftver. „A cél az volt, hogy a polgármesteri hivatal és a lakosság között javuljon a kommunikáció, átláthatóvá váljon az önkormányzat tevékenysége. Első lépés ez irányba, hogy digitalizáljuk a polgármesteri hivatal tevékenységét, «okossá» tenni a várost, hogy a városháza kompetenciájához tartozó tevékenységek mindenki számára láthatóak legyenek” – mondta Szilveszter, aki egyébként az RMDSZ alpolgármester-jelöltje.

Hirdetés
Hirdetés

A tanácsos néhány példát is felsorolt, amit be lehet jelenteni. „Nagyon fontos, hogy a bejelentés automatikusan iktatószámot kap, megtörténik az előszűrés, hogy reális problémáról van-e szó, majd a rendszer az adott iroda felé irányítja a panaszt, amit orvosolniuk kell. A bejelentett, jóváhagyott panasz megjelenik egy digitális térképen, a sárga szín átvált zöldre, ha sikerült a bejelentést orvosolni. A bejelentő e-mail-ben is értesítést fog kapni panasza rendezéséről. Az elkövetkezőkben szeretnénk, hogy a rendszer SMS-ben is értesítést küldjön ki” – magyarázta a kezdeményező.

A tizenegy panaszkategória a következő: elhagyott járművek, építkezések, köztisztaság, közvilágítás, parkok / zöldövezetek / játszóterek, szabálytalan parkolás, szociális szolgálat, utcák / sétányok / járdák / hidak, vandalizmus; víz- és szennyvíz-szolgáltatás és egyebek.

Fontos kiemelni, hogy a kétnyelvű hibabejelentő rendszerbe csak érvényes regisztráció után lehet panaszt bejegyezni, ami egy szűrőn megy át, pontosan azért, hogy a nem valós alapú bejelentéseket ki lehessen iktatni. A regisztráció után ki kell választani a hiba kategóriáját, megnevezni a problémát és a pontos címet, ahol a probléma adódott; fényképet is lehet csatolni mellé, majd az ellenőrzés után a bejelentő a regisztrációkor megadott e-mail-címre visszajelzést kap a hiba bejelentéséről. A rendszer hamarosan fogadóórára való online jelentkezéssel is bővül.

A rendszer a sesizari.kezdi.ro linken vagy a www.kezdi.ro weblapról érhető el a főmenü alatt baloldalt, a narancssárga mezőben olvasható Online hibabejelentő hivatkozásra kattintva.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
    • User
      Dátum: 2020. június 10., 9:01
      ÉRTÉKELÉS: 0

      Igen is jó pár dolgot megfog oldani ez a rendszer és legalább megszünik a sorban állás. Mindig nem kell a rossz oldalát keresni a dolgoknak. A jelzőlámpák más lapra tartoznak,de az tényleg kidobott pénz volt.

  • User
    Dátum: 2020. június 10., 12:40
    ÉRTÉKELÉS: 7

    Kézdivásárhely eldöntötte. Ki az a Kézdivásárhely? Kicsit úgy hangzik, mint 14. Lajos híres „L’état, c’est moi” mondása. Aztán kitől rendelte, és mennyiért? Továbbá, minek akkor a városgazda? S végül, a 2 évet, amit a koncepcióra, s a másfelet, amit a kivitelezésre fordítottak, hogy legyen „okos” hibabejelentő rendszer, nem lehetett volna a hibák megoldására fordítani? Szándékosan nem írok hibaelhárítást, mert a hárítást itt magasfokon műveli már rég az önkormányzat. Ja, és még egy kérdés: okoslámpa, okosrendszer, oké. Okos polgármester lesz-e már egyszer?