Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legjobban az informatikusok kerestek, ők átlagosan 7982 lejt vittek haza, a leggyengébben a vendéglátóiparban fizettek, ott 1340 lej volt a nettó átlagbér.
2019 áprilisához viszonyítva a nettó átlagbér 2,2%-kal nőtt.
Áprilisban a legtöbb ágazatban alacsonyabb volt a nettó átlagbér, mint egy hónappal korábban, mivel a szükségállapot miatt sok cégnél leállt vagy csökkent a tevékenység, sok alkalmazottat kényszerszabadságra küldtek.
A legnagyobb mértékben – 29,1%-ban – a légi szállítás ágazatában, a dohányiparban (22,8%), a gumi- és műanyaggyártásban, bútorgyártásban, bőrfeldolgozó iparban (12-19%), a vendéglátó iparban és a kultúra ágazatában (7,5-11%) csökkent a nettó átlagbér.
Jelentős növekedés következett be ezzel szemben a villamos- és hőenergiatermelés és szolgáltatás ágazatában (13,8%).
Az állami szektorban, az előző hónaphoz viszonyítva, csökkent a nettó átlagbér, a tanügyben 2,8%-os, a közigazgatásban pedig 1%-os visszalépést regisztráltak.
Ezzel szemben az egészségügyben és szociális gondozásban 3,2%-kal nőtt a nettó átlagbér márciushoz viszonyítva, mivel az egészségügyi alkalmazottak veszélyességi pótlékban részesültek a COVID-19-járvány miatt.
(Agerpres)