Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A reál szakosoknak Csokonai Vitéz Mihály Köszöntő című versét kellett értelmezniük, a számok iránti szimpátiát vizsgáló felmérésről szóló szövegrészlet kapcsán kellett a szövegértésüket bizonyítaniuk, végül a hazaszeretet irodalmi ábrázolásáról írott értekezés volt az utolsó elvárás ajánlott (Szigeti veszedelem, Szondi két apródja, Törökországi levelek stb.) vagy szabadon választott művek alapján.
– Jó volt látni, hogy érdekli a fiatalokat e téma, a hazaszeretet továbbra is érték – mondta Deák Ferenc, akinek tanítványai jókedvűen jöttek ki a vizsgáról, elmondásuk szerint arra kellett inkább figyelniük, hogy beleférjenek a megadott időkeretbe.
A humán szakos végzősöktől Tóth Árpád Arany tó az égen című versének értelmezését várták el. – Az életöröm és boldogságkeresés útjáról szóló mű talál a fiatalokhoz – vélekedett a Nagy Mózes magyartanára. A második pontnál Láng Orsolya egy szövege kapcsán kellett kérdésekre felelniük, végül A magányos ember magatartásáról az epikában című esszében fogalmazhatták meg gondolataikat, szintén ajánlott (Jókai Mór Aranyembere vagy Kármán József Fanni hagyományai) vagy szabadon választott művek alapján.
– Nem igaz, hogy ezek a művek nem állnak közel az ifjúsághoz. Ezek értékközpontúak és időtlenek, inkább azzal van baj, ahogyan tanítják őket – cáfolta felvetésünket a megkérdezett. Állítását Kármán főhősével, Fannival példázta, akinek szerelemvárása, szülőkről való leválása, magányérzete, az új és ismeretlen jövőtől való félelme akár egy mai tizenévesé is lehetnének.