Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Napokra rá, hogy elvitte a víz a fél országot, megjelent a tévében az ország elnöke, Klaus Iohannis, hogy a kárt szenvedőkkel, úgymond, egyetértsen, és csodák csodájára megemlítette, hogy ügyelni kell az erdőkre, mert lám, ha nem tesszük, akkor bajok lesznek. Persze, azt nem mondta, hogy nagyon sok esetben rablógazdálkodással irtott nemzeti parkokról van szó, és az osztrák barátjának vágták irgalmatlanul az erdőt. Pedig egy nagy tölgyfa nem kevesebb mint 500 liter esővizet fog fel, tehát az ár egyik oka éppen az irtás volt.
Az államelnök által szeretett németországiak, az észak-amerikai lapok és az amerikai hatóságok is szóvá tették, hogy védett területű nemzeti parkokban rabolnak Romániában. Két nemzeti park (Radnai- és Kelemen-havasok) ötven övezetéről van szó, ahonnan törvénytelenül több mint 35.000 köbméter faanyagot vágtak ki és szállítottak el. Védekezésül azt mondták, hogy ezek a szálfaegyenes rönköket megtámadta valamilyen betegség.
Talán ez gondolkodtatta el Iohannist, hogy lépjen a köz elé, és „hasznos” tanácsokat adjon a népnek. Hogy beijedt a helyzet miatt az országnagy, annyi bizonyos. Csak törvénytelenül kivágott faanyagot, 10 millió köbmétert 500 millió euró értékben vesztett az ország a védett területekről. És az árvizek miatt mekkora volt a kár, azt még nem mérték fel. A Romsilvát kérdezve kis hiányosságok voltak, azonban máskülönben minden rendben volt.
Nézzenek szét az országban, és látni fogják, hogy nincs. Olyannyira nincs, hogy a fakitermelést szabályozó törvényt meg kellett változtatni, éspedig úgy, hogy szigorúbb legyen a jogsértő kitermelés és értékesítés büntetése. Klaus Iohannis választás előtt mindent megígért. Azt, hogy maga felügyeli az erdősítéseket, de utánanéz a fakitermelésnek is, mert nem lehet megengedni, hogy falvakat vigyen el az esőzések miatti ár. Csakhogy miért nem tette ezt? Már eddig nem kellett volna megengedni az erdők kiirtását. Mert amíg a csemeték felnőnek, hogy megállítsák a vizet, addig évek telnek el. Ha egyáltalán ültetni fognak valamit. És az is kérdés, hogy ki fizeti ezt? És miért ne az ültessen, aki a dombokat lecsupaszította? Lenne honnan, mert a tolvaj módon eltulajdonított rönkök hoztak annyit a zsebekbe, amivel ezt megtehetik.