Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tervezetet 211-en támogatták szavazatukkal, 73-an ellene szavaztak, 10-en tartózkodtak.
A tervezet a munkahelyi zaklatás megelőzését és visszaszorítását célzó 2000/137-es kormányrendeletet, illetve a 2002/202-es törvényt módosítja és egészíti ki.
Az elfogadott szöveg értelmében munkahelyi morális zaklatásnak minősül és fegyelmi, kihágási vagy büntetőjogi szankciót von maga után, ha valaki a munkahelyén felettese vagy munkáltatója részéről olyan bánásmódban részesül, amely sérti jogait, méltóságát, vagy káros hatással van fizikai vagy mentális egészségére, vagy ellehetetleníti szakmai jövőjét, a következő kifejezési módok bármelyike által: a) ellenséges vagy nemkívánatos magatartás; b) verbális megjegyzések; c) cselekedetek, gesztusok.
A stressz és a fizikai kimerülés szintén a munkahelyi erkölcsi zaklatás eredményének minősül a tervezet szerint.
„Minden alkalmazottnak joga van olyan munkahelyhez, amely mentes a morális zaklatástól. Egyetlen alkalmazottat sem szabad szankcionálni, elbocsátani vagy diszkriminálni sem közvetlenül, sem közvetett módon, ideértve a fizetést, a szakképzést, az előléptetést vagy a munkaviszony meghosszabbítását is abból az okból, hogy munkahelyi erkölcsi zaklatásnak vetették alá, vagy mert elutasította a munkahelyi erkölcsi zaklatást” – olvasható a tervezetben.
A munkahelyi zaklatást elkövető személy a munkahely belső szabályai alapján fegyelmi felelősségrevonásban részesül, ez azonban nem menti fel a kihágás vagy éppen a bűncselekmény elkövetésének megállapításától és az ennek megfelelő felelősségrevonástól.
A munkaadónak kötelessége intézkedni annak érdekében, hogy megakadályozza a munkahelyi erkölcsi zaklatást. Ha ezt nem teszi meg, 30.000 lejtől 50.000 lejig terjedő bírság szabható ki rá.
A munkáltatónak tilos olyan szabályokat bevezetni az általa vezetett munkahelyen, amelyek erkölcsi zaklatásra késztetik az alkalmazottakat. Ennek a szabálynak a megszegése 50.000 és 200.000 lej közötti bírsággal büntethető.
Az az alkalmazott, aki egy másik alkalmazottat morálisan zaklat a munkahelyen jogainak vagy emberi méltóságának megsértésével, 10.000 és 15.000 lej közötti összegre bírságolható.
A szövegben az is szerepel, hogy tilos a nemi hovatartozás alapján történő munkahelyi morális zaklatás.
A képviselőház döntő fórumként szavazott a tervezetről.
(Agerpres)