Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rekordösszeg a költségvetésből
Az Európa Tanács (ET) többnapos vita után fogadta el a 2021–2027 közötti időszakra szóló keretköltségvetését, továbbá a koronavírus-járvány okozta gazdasági és társadalmi károk helyreállítását célzó csomagot. Összesen 750 milliárd euró sorsáról döntöttek, amiből Románia közel 80 milliárd eurót kaphat a következő 7 évben. Klaus Iohannis államfő tegnap reggel azt nyilatkozta: infrastruktúra-újjáépítésre, kórházak és iskolák létesítésére, a közszolgáltatások modernizálására és a gazdaság újraindítására használják a pénzt. A koronavírus-járvány okozta válság utáni gazdasági helyreállítást segítő pénzügyi eszköz keretösszegét 560 milliárdról 672,5 milliárd euróra emelte az ET, de eközben a vidékfejlesztésre eredetileg szánt 15 milliárd eurót a felére, az egészségügyre szánt keretet pedig nullára csökkentette, ugyanakkor megvágták a kutatási és innovációs, valamint a digitális átállást segítő programokra szánt összegeket is.
Pályázhatnak a fiatal gazdák!
A Vidéki Beruházásokat Finanszírozó Ügynökség (AFIR) elindította a fiatalok vidéken történő megtelepedésének támogatását (6.1-es intézkedést), melyen a teljes pályázható összeg 43 millió euró. A fiatal gazdák 23 millió euróra pályázhatnak, a külföldön mezőgazdaságban dolgozó vagy kint tanuló és hazatelepedni vágyó fiataloknak 20 millió euró áll rendelkezésre. 40–50 ezer euró vissza nem térítendő támogatást kaphatnak a 41. életévüket be nem töltött gazdák, akik rendelkeznek megfelelő szakképesítéssel és vállalkozásuk kevesebb, mint 2 éve van bejegyezve. Pályázni október 15-ig lehet online, a www.afir.info honlapon.
Szabálytalankodó munkaadók
A munkafelügyelőség által ellenőrzött cégek feléről kiderült, hogy nem tartják be a koronavírus-járvány miatt bevezetett óvintézkedéseket, ezért megbüntették őket. A közlemény szerint július 13–17. között országos szinten 1602 cégnél ellenőrizték a járványügyi óvintézkedések betartását. Ezek a vállalkozások összesen 37.754 alkalmazottnak adnak munkát. A megvizsgált vállalkozások közül 832-t összesen 311 ezer lejre büntettek. A belügyminisztérium ugyanakkor egy ingyenesen hívható, zöld számot is létesített. A 0800.800.165-ös számon a polgárok a járványügyi szabályszegéseket jelenthetik.