Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A helyi Gyenge Imre I–IV. Osztályos Iskola épületét a magyar kormány támogatásával, a miklósvári plébánia által a Bethlen Gábor Alaphoz benyújtott pályázatok keretében két szakaszban újították fel. Fülöp László plébánost kérdeztük.
Az első szakaszban, már 2018-ban feljavították az óvodának és iskolának is helyet adó régi épület termeit, a vizet bevezették, mosdókat alakítottak ki, tanári szobát létesítettek, most pedig, a második szakaszban teljesen felújították az épületet övező kerítést, és szándékukban áll egy multifunkcionális termet létesíteni, mely a már meglévő épület mellett kapna helyet, és sporttevékenységekre, illetve iskolai-óvodai rendezvények helyszínéül szolgálna. A lelkész szerint az egyház mindebben azért vállalt szerepet, mert egyrészt övé az épület, illetve az annak helyet adó telek is, másrészt szükségét is látták a felújításnak, annak, hogy cselekedjenek a gyerekek érdekében:
– Fontos, hogy a gyerekek jól érezzék magukat az iskolában, hogy az otthonos legyen. Ez a gondolat mozgatott, amikor elindítottuk pályázatainkat – mondta Fülöp László.
Hozzáfűzte, mindezidáig, a mostoha körülmények miatt olyan is előfordult, hogy már ötödik osztály előtt elvitték a tanulókat a miklósvári iskolából, de most, köszönhetően részben a felújításnak, részben pedig a jól képzett, munkájukat lelkiismeretesen végző helybéli pedagógusoknak, ez a gyakorlat megszűnt vagy megszűnőben.
Az épületet most már központi fűtés szolgálja, ezt tavalyelőtt ősszel fejezték be, a régi fásszín helyében kazánház épült, a vizet saját kútjukból nyerik, szivattyúval. Vagyis minden feltétel adott a korszerű oktatáshoz. Az ízlésesen felújított termek mellett a kreatív egyéni ötletek is kibontakoznak az épületben, barátságos légkört teremtve.
A kis épület előterének falait például a diákok rajzai díszítik, de láthatunk itt számos kézimunkát, olvashatunk híreket, tudnivalókat, minden osztályterem ajtaján ott van díszes keretben a diákok névsora, akik, mielőtt osztálytermeikbe lépnének, elolvashatják Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas magyar orvos gondolatait is: „Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni, amit csinál, és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog.” Miklósváron erre alapoznak.