Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Az országban elsők között, 2012-ben indítottuk el a csecsemő- és kisgyermeknevelői (educator-puericultor) osztályt, felismerve fontos szerepét a kisgyerek, valamint a középiskolás személyiségének, érzelmi nevelésének fejlesztésében. Szerettük volna a folytonosságot megőrizni, ám három osztály helyett csak kettőt hagyott jóvá a tanfelügyelőség. Korábban a filológia és a tanítóképző osztályok megtartása mellett döntöttünk – számolt be Deák Magdolna, majd hozzátette, a tanügyminisztérium feltétele az volt, hogy csak akkor maradhat meg az iskola pedagógia profilja, ha legalább két párhuzamos vokacionális szakirányú osztály működik az intézményben.
– Az Európai Unióban prioritás ma már a kisgyermekkori nevelés, amelyhez országunk is igyekszik felzárkózni. A bölcsődei hálózat tervezett kiterjesztése, illetve az oktatási rendszerhez csatolása humán erőforrást is igényel, amelyre válaszol az idén induló szak a Bod Péterben – hangsúlyozta Zoller Katalin. – A 2019 őszén életbe lépett koragyermekkori nevelés tanterve már a fogalomhasználatában és a megcélzott korcsoportot illetően is változást hozott, hisz óvodai oktatás helyett a koragyermekkori nevelésre fókuszál, s nem csak a 3–6/7 éves korú gyermeket helyezi a középpontba, hanem a bölcsődés korú gyermeket is, négy alkorcsoportot meghatározva: 0–18 hónap, 19–36 hónap, 37–60 hónap, 61–72/84 hónap – részletezte.
Deák Magdolna elmondta, a szak olyan készségek kialakulását segíti, mint az empátia, a kisgyermek felé fordulás, segítőkészség, gondoskodó szeretet, játékosság, kreativitás.
– Sokan érdeklődtek a szak iránt, sokkal többen szerettek volna bejutni, mint ahányat fel tudtunk venni. Az iratkozást kezdetben nagyon megnehezítette a koronavírus miatt kialakult zűrzavar, felvételit nem rendezhettünk, s nagyon későn érkeztek a beiratkozást előíró dokumentumok. Végül több forduló után, 29-es létszámmal indul az osztály a 2020–2021-es tanévben (27 leány és 2 fiú) – tudatta Deák Magdolna.
Az igazgatónő reménykedik, hogy jövőben már tudnak indítani filológia osztályt is, hiszen a humán műveltség szellemi tőke.
– Van is rá érdeklődő, most is 29–32-es létszámú filológia osztályaink vannak. A legideálisabb az lenne, ha harmadik osztályként indíthatnánk, s nem kellene választanunk – mondta.