Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Nagy Mózes-emlékmisét P. Urbán Erik, a Szent Istvánról elnevezett ferences rendtartomány tartományfőnöke celebrálta. Prédikációjában a közösség erejéről beszélt, és Nagy Mózest méltatta, aki szintén a közösséget helyezte előtérbe. „Miután elvégezte tanulmányait, pappá szentelték, létrehozta a ferencesek rendjét Esztelneken, majd megalapította az iskolát, hogy a tanuló ifjúság képezhesse magát” – ismertette az iskolaalapító életútját Urbán.
A szentmise után Fülöp István, az esztelneki Nagy Mózes Általános Iskola igazgatója köszöntötte a jelenlévőket és a megjelent világi és egyházi elöljárókat: Fejér László Ödön szenátort, Tamás Sándor megyetanácselnököt, a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum igazgatóját, Bejan Andrást, a kézdiszentléleki Apor István Általános Iskola igazgatóját, Rancz-Gyárfás Elemért a templommal szemben elhelyezett szobor mellett.
– 400 évvel ezelőtt Esztelneken született egy fény, amely erősödött, majd szellemiségével bevilágította nem csak a falu, hanem Felsőháromszék katolikus helyzetét, szellemi és kulturális életét – méltatta Nagy Mózest az iskolaigazgató, hozzátéve, hogy az esztelneki iskola 11 évvel ezelőtt vette fel a nevét, mivel kisebbik jogutódja akart lenni ennek a hatalmas szellemi örökségnek. Elmondta, idén a község méltón akart bekapcsolódni ezzel a 340 éves iskola ünnepségsorozatába, azonban a világjárvány szólt közbe.
Ezután az erdővidéki Kájoni Consort régizene-együttes műsora következett, majd Nagy Tamás tanár, költő szavalt.
Tamás Sándor megyetanácselnök külön kiemelte Varga Attilának, az Esztelnekért Egyesület elnökének, polgármesterjelöltnek a munkáját.
– Nem önmagában a 340 év a fontos, hanem inkább a 340 évfolyam, a sok-sok művelt ember, akik komolyan vették a tanulást és Nagy Mózes szellemét – mondta.
Ezt követően a tanácselnök és Varga Attila leleplezte Nagy Mózes mellszobrát, Tódor Előd képzőművész alkotását, melynek alapzatát a kézdiszentléleki Bartalis család készítette.
Varga Attila megköszönte azok munkáját, akik segítettek létrehozni az eseményt. „Úgy éreztük, Esztelnek közössége ennyivel tartozik a nagy iskolalapítónak” – emelte ki, hozzátéve, nemsokára kiadnak a Kovászna Megyei Művelődési Központtal közösen egy kötetet Nagy Mózes munkásságáról.
Az ünnepség végén Rancz-Gyárfás Hanna, kantás tanuló szavalta el Reményik Sándor egyik odaillő versét, majd a Kájoni Consort együttes adta elő műsorának második részét.