Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sikerült a legutóbbi törvényváltoztatással feje tetejére állítani a Munkaerő-foglalkoztatási Hivatal által az év elején kidolgozott menetrendet az átképző, illetve szakképesítő tanfolyamokat illetően, ugyanis a vizsgáztató bizottságok felállítását gyakorlatilag bojkottálták, azok nélkül pedig nincs diploma és esetleges alkalmazás sem. Kelemen Tibor igazgató számolt be a részletekről sajtótájékoztatóján.
Míg eddig maga a munkaügy szervezte meg a tanfolyamok végeztével a vizsgáztató bizottságot, Lia Olguța Vasilescu miniszteri rendelettel ezt a feladatot átutalta a Megyei Szociális és Kifizetési Ügynökségek (AJPIS) hatáskörébe, az erőforrások célirányos hozzárendelése nélkül. Ezen a kevesebb mint 1000 lejes tételen múlik, hogy akik elvégezték a tavaly megkezdett masszőri tanfolyamot meg az idei szobalány-kurzust, nem vizsgázhatnak, nem kaphatják meg okleveleiket.
A tanfolyamok képzőinek kiválasztása is bonyodalmas, mert a Brassói Regionális Felnőttképző Központtal, amellyel eddig kollaborált a munkaügy, addig nem lehet további szolgáltatási szerződést kötni, míg annak folyamatban van egy törvényszéki pere. Újabban a képzőket is közbeszerzési pályázattal kell kiválasztani, egyik ajánlatot tevő cég azonban fellebbezett a legutóbbi nyertes ellen, és ez hónapokra leállíthatja az új tanfolyamok szervezését a munkanélküliek számára. Ezt a hivatal úgy próbálja áthidalni, hogy a legközelebbi hasonló regionális képzőközponttal, a kolozsvárival kezdett el tárgyalásokat. A munkaügyi hivatalok szerte az országban kezdeményezték a törvény „visszamódosítását”, azaz visszaállítását a régi formájába, de egyelőre nincs kivel tárgyalni.
Kinek haszon a felnőttképzés?! Hát nem annak a munkanélkülinek akit köteleznek 1 halom képzés elvégzésére,hanem annak a 10-15 embernek max.akik ˝mindenhez értenek˝ és tartják halomra a kurzusokat! Nó nekük,a komcsiivadék farmeroknak és juhászoknak valódi aranybánya az unió!