Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A saját jövedelmek alapján az első öt nagyváros Nagyszeben, Arad, Kolozsvár, Brassó, illetve Konstanca. Az erdélyi nagyvárosok további helyezése: Temesvár (6), Marosvásárhely (7), Nagyvárad (9), Szatmárnémeti (13), Nagybánya (17). Az elmúlt három évben Nagyvárad, Nagyszeben és Szatmárnémeti javított számottevően a pozícióján, ezekben a városokban 20% feletti volt az egy főre eső saját jövedelem növekedése a 2013 és 2016 közti periódushoz képest.
A közepes méretű, húsz- és százezer lakos közötti (összesen 75), jelentősebb magyar lakosságú városok rangsorában Sepsiszentgyörgy a 22. helyen szerepel, megelőzve Székelyudvarhelyt is. A tíz magyar többségű város rangsora a 2009 és 2019 közti időszakra vonatkozóan az egy főre eső saját jövedelmek szerint: Borszék, Tusnádfürdő, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Nagykároly, Székelyudvarhely, Szováta, Kovászna, Nagyszalonta. Az egy lakosra jutó uniós források lehívásában Borszék, Kovászna és Nagykároly emelkedik ki, bár a tizenegy év összesített adatai szerint sehol sem éri el ennek összege az évi egymillió eurót.
A községek esetében csak az erdélyi régió településeire fókuszál a toplista. Egy főre eső saját jövedelmek alapján a 177 magyar többségű község első tíz helyezettje: Bors, Koronka, Mezőfény, Bihar, Kézdialmás, Szilágynagyfalu, Tordaszentlászló, Nagyzerénd, Esztelnek és Csíkszentkirály.
(Erdélystat-közlemény)
Bravó! Borszéket ki merték írni magyarul?! A borvízes üvegre NEM!!!