Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség közleménye szerint a javítótanárok tantárgyak szerint tömörülnek csoportokba, feladatuk a dolgozatok egységes kritériumok szerinti hatékony elbírálása a nyolcadikosok képességvizsgáján, az érettségin, a tanárok véglegesítő és címzetes állásokért folyó vizsgáin. A jelentkezés feltétele legalább három év tapasztalat az egyetem előtti oktatásban, az I-es, II-es fokozat vagy tudományos doktori cím megléte, tapasztalat az említett vizsgák szervezésében, lebonyolításában.
A jelentkezési határidő lezárultával október elsejétől zajlik az aktacsomók ellenőrzése, illetve 16-tól december 1-ig a tanárok vizsgáztatása, és a tulajdonképpeni szelekció. A kiválasztottaknak 2020. december 2-a és 2021 márciusa között egy, a tanügyminisztérium által akkreditált képzésen is át kell esniük.
– Hasonló testületek még vannak Európában, ez a testület azért jön létre, hogy a javításnál a kritériumrendszert mindenki egységesen értelmezze és alkalmazza, és ne legyenek a sokszor tapasztalt nagy jegyeltérések – magyarázta Kiss Imre főtanfelügyelő. Valószínűleg jövőre már csak e testület tagjai javíthatnak a vizsgákon, feltéve, hogy elegendő számban lesznek. Jó volna, ha minél többen jelentkeznének, és részt vennének a képzésen, különösen fontos lenne, hogy a magyar anyanyelvűek is elegendő számban kerüljenek be. Valószínűleg anyagilag is motiválja majd a minisztérium őket, azaz a nagyobb felelősséggel a dolgozatjavítás bére is nő – mondta lapunknak a főtanfelügyelő.