Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kulcsár-Terza „megtévesztőnek” nevezte a „Szavazz te is, hogy ne mások döntsenek Székelyföldről” RMDSZ-szlogent, mert – mint mondta – mi szavazhatunk, de a „háttérerők” utasítására ítélkező bíróság hétfőn is bemutatta a Beke–Szőcs-ügyben, hogy „nem mi döntünk”. Az ötödik mandátumára készülő Pethő István azért vállal közéleti szerepet, hogy elérje: az EMSZ legyen az „erdélyi magyarság lelkiismerete”. Ezután is támogatni fog minden jó kezdeményezést, és hallatni fogja hangját, ha úgy érzi, nem jó irányba mennek a dolgok – mondta, és értetlenségét fejezte ki azok iránt, akik „olyan könnyedén pártot tudnak váltani”.
Erre mondta Csáki Attila: a volt MPP-s polgármesterek (Málnás, Zabola) átállása „részben érthető”, hiszen elvhűségükkel valószínűleg azt kockáztatták volna, hogy településük nem kap megyei pénzeket.
Kifejtették: akkor tekintenék sikeresnek a helyhatósági választásokat, ha az EMSZ jobb eredményt érne el, mint 2016-ban az MPP és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) összesen. Ha a polgármestereik száma csökken is, azt kompenzálná, ha több mandátumot szereznének a megyei tanácsban. Csak miheztartás végett: a két pártnak összesen három polgármestere, öt megyei tanácsosa és 80 helyi tanácsosa lett 2016-ban.