Lehet gazdasági nehézségeik vannak a franciáknak , spanyoloknak , olaszoknak , de még most is életszínvonaluk sokkal jobb az EU-ban élő keleten levő országban élőkénél .
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felhívást az ENSZ főtitkára fogalmazta meg : „A válság életeket tett tönkre, és példátlan hatása volt a gazdaságra, különösen a legszegényebb országokban. Az IMF-et pont ilyen válságok miatt hozták létre, hogy talpra állítsa a gyengélkedő gazdaságokat” – mondta Antonio Guterres.
A világjárvány a legfejlettebb országoknak is komoly gondokat okoz. Az Egyesült Királyságban a rendezvényipar nehéz helyzetbe került.
„Frusztráló, hogy a szektorunk gyakran szervez rendezvényeket, például adománygyűjtő esteket. Most pedig mi kérünk támogatást és pénzt” – mondta egy cégtulajdonos.
„Nem tudom, milyen lesz a helyzet, amikor újra tarthatunk majd koncerteket. Azt szeretném, ha támogatnák az embereket és a vállalatokat, hogy nekem is legyen jövőm ebben a szakmában” – tette hozzá egy világítástervező.
Barcelonában fiatal orvosok ezrei sztrájkolnak jobb munkakörülményeket és több szabadnapot követelve. A járvány második hulláma újabb gazdasági visszaesést hozhat, ami még nehezebbé teheti a kormányoknak a közszféra működtetését.
„A járvány alatt jöttünk rá, hogy mennyire fontosak vagyunk. Olyan feladatokat is ellátunk, amire nem képeztek ki, időnként teljesen egyedül. A képességeinknél magasabb szintű döntéseket kellett meghoznunk. Kérdés, hogy elegendő támogatást kapunk-e ehhez” – magyarázta egy rezidens.
A kormányok mentőcsomagokkal igyekeznek kisegíteni a bajba került ágazatokat. Franciaországban nemrég rendkívüli támogatást jelentettek be a bárok és éttermek tulajdonosainak. A nehéz helyzetben lévők azonban egyre türelmetlenebbek a korlátozásokkal szemben.
(hír24)
Lehet gazdasági nehézségeik vannak a franciáknak , spanyoloknak , olaszoknak , de még most is életszínvonaluk sokkal jobb az EU-ban élő keleten levő országban élőkénél .
Az IMF nem egy karitativ szervezet ,ezt jól vésse mindenki az eszében…ahova betette a lábát ott MINDIG megszorítások lettek…adóemelés,infláció,jövedelmek megnyirbálása, ingatlanok elértéktelenedése,,hitelek bedőlése…kell még valami?Lehet ilyenkor bármilyen kormány,a recept mindig ugyanaz :megszorítások és igéretek ,hogy most csak egy kicsit szorítsuk meg a n.szíjat mert majd jön a Kánaán …nem 40% -os nyugdíj /amit majd elvisz az inflávió/,hanem 60-70vagy 100% is.A baj ,hogy sokan el is hiszik majd.
Kéz a kézben, sikerül majd mindenkit el adósitani.