Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A korábbi munkahelyének köszönheti azt is, hogy megtanult bánni az emberekkel, illetve jó kapcsolatot alakított ki a lakossággal. A tavaly októberben döntötte el, hogy polgármester-jelöltként méretkezik meg az idei választáson, amelyet nagyon magas fölénnyel meg is nyert.
– Meglepődött azon, hogy megnyerte a polgármester-választást? Van-e konkrét oka annak, hogy elsöprő győzelmet aratott?
– Szerintem most látszik az elmúlt 13 év, amelyet a helyi önkormányzatnál dolgoztam, és az a tapasztalat, amit ott sajátítottam el. Nagyon sokat dolgoztunk a kampány során is, kilenc tanácsosunk jutott be, ilyen arányú győzelemre még nem volt példa Zágon községében.
– Hogyan látja, milyen a csapat?
– Nagyon jó fiatal csapat van az RMDSZ részéről, és látszik is a munkánk gyümölcse, hiszen ilyen magas részvétel a választásokon az elmúlt években sosem volt: sem a magyarság, sem a románság részéről, illetve Papolcon is rengetegen éltek a szavazati jogukkal.
– Hogyan oszlottak meg a szavazatok?
– Most már el merem „dicsekedni”, hogy bár Papolcon körülbelül kétszer annyi román anyanyelvű polgár él, mint magyar, én mégis 400 szavazatott kaptam, míg a román ellenfelem 160-at, úgyhogy van eltérés. Zágonban pedig én 550 szavazatot kaptam, ő pedig 190-et.
– Mit gondol, minek köszönhető ez?
– Az emberek kilencven százaléka ismer a községben, illetve az ellenfelemet kevésbé, hiszen ő nem itt született, csak ide nősült.
– Rendben lezajlott az átadás-átvétel, voltak akadályok?
– Még az iktatás nem volt meg, úgy írja a szabályzat, hogy maximum húsz nap alatt kell rá sort keríteni. Idáig nincs probléma, aztán majd meglátjuk.
– Mik a legfőbb tervei az elkövetkezendő négy évre? Mi lesz a folyamatban lévő fejlesztésekkel?
– Az elkövetkező időszakban is a község lakóival való jó kapcsolat fenntartásán dolgozunk. A folyamatban lévő pályázatokat, például a víz- és csatornarendszer bővítését befejezzük, és újakat kezdünk el, hiszen a munkát soha nem lehet befejezni, csak abbahagyni. Terveink között szerepel az infrastruktúra fejlesztése is: utak aszfaltozása, a mezei és erdei utak karbantartása és korszerűsítése. Pályázatírásban is segítünk a lakosságnak, például mezőgazdasági fejlesztésekre, hiszen a földművelés és állattenyésztés a község lakosságának jelentős részét érinti. Szükség van a község épületeinek a felújítására és karbantartására is, többek között az orvosi rendelő, valamint a zágoni és papolci kultúrházak felújítására. Mi csak azt ígértük meg a kampányidőszak alatt, amit biztosan meg is tudunk valósítani, de vannak még tervek bőven.
– Idáig milyen közösségi munkálatokban vállalt szerepet?
– Azon kívül, hogy mindig arra törekedtem, hogy a község lakói rendelkezésére álljak, részt vettem számos rendezvényen, mezőgazdasági területek telekkönyvezésében, felmérésében segítettem: 2019-ben 500 parcellát, 2020-ban 1000 parcellát sikerült telekkönyveznünk. Ezt a munkát mindenképp szeretném folytatni, hogy Zágon községnek az összes mezőgazdasági területe telekkönyvezve legyen az elkövetkezendő években. 2019-ben 16 mezőgazdasági pályázat megírásában vállaltam szerepet, amelyeket a Proeconomica Alapítvány finanszírozott, és mind a 16 pályázat támogatásban részesült. Úgy gondolom, kivettem a részem a közmunkából, mindig jelen voltam ott, ahol fiatal munkaerőre volt szükség.
– A polgármesteri hivatalban lesznek átszervezések?
– Elméletileg nem megy el senki, de akinek itt van a munkahelye, az biztosan dolgozni is fog, mert nagyon sok a tennivaló. A legfontosabb az lenne, ha a hivatal munkatársaiban tudatosulna az, hogy mi az emberekért vagyunk, értük dolgozunk, értük vagyunk. Emellett szükség lenne egy jogtanácsosra, mert az nincs, és fontos lenne.
– Mi a legnagyobb probléma a községben, amit orvosolni kellene?
– Sajnos fennáll a román–magyar viszony elmérgesedésének a lehetősége.
– Ennyire komoly a helyzet?
– Ezt nem mondom, de a választásokon is bebizonyosodott, hogy javítani kell ezen, mert olyan támadások érték a magyar pártot, ami szerintem nem elfogadható. A célom azonban az, hogy ugyanannyi munkát kell elvégezni mindkét félnél, hogy ebből is ne legyenek konfliktusok, így majd lassan lecsendesednek a kedélyek.