Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Puskás kifejtette: az alkotmány nem rendelkezik arról, hogy kinek kell meghatároznia a választások időpontját, azt viszont szó szerint leszögezi, hogy a választások legkésőbb három hónappal lehetnek az után, hogy lejár a hivatalban lévő parlament mandátuma.
– A parlament törvénnyel hatalmazta fel a kormányt arra, hogy meghatározza a választások időpontját, ám ezt, egy másik törvénnyel bármikor visszavonhatja – mondta el megkeresésünkre Puskás Bálint.
A volt alkotmánybíró hozzátette: ez a törvény jelenleg érvényben van, ennek alapján a kormány december 6-át jelölte ki a parlamenti választások időpontjának. Van azonban egy másik törvény is, amely ismét a parlament hatáskörébe vonja az időpont kijelölését. Ezt elfogadta a parlament, de még nem hirdette ki az államfő.
– Amennyiben Klaus Iohannis kihirdeti az egyébként természetesen alkotmányos törvényt, úgy ismét a parlamentnek, és nem a kormánynak kell meghatároznia a választások időpontját, amely – ebben az esetben – már nem lehet december 6-a. Az érvényben lévő jogszabályok szerint ugyanis, a választások napját legkevesebb 60 nappal előtte be kell jelenteni, s ez már „nem fér bele” december 6-áig – magyarázta Puskás Bálint.
Azt mondta: amennyiben az elnök kihirdeti a törvényt, a parlamentnek kell kijelölnie egy új dátumot, ami azonban nem lehet később mint március vége (a parlament mandátuma december végén jár le). Ha visszaküldi a parlamentnek, és a parlament „nem siet módosítani”, akkor maradnak a választások december 6-án.