Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megegyezett az RMDSZ a két másik kis pártból, a Magyar Polgári Pártból (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppártból (EMNP) álló Erdélyi Magyar Szövetséggel (EMSZ), és két befutó helyet ajánlott fel saját képviselőházi listáin. Lehet azon vitatkozni, hogy ez sok-e vagy kevés, azok után, hogy az önkormányzati választásokon a nagyobbik magyar párt több mint tízszer annyi szavazatot kapott, mint a másik kettő együttvéve. Van, aki azt mondja, ilyen fölénnyel megtehették volna, hogy szóba se álljanak az EMSZ-szel, mások úgy vélik, adhattak volna nyugodtan három-négy helyet is. Tény, hogy az EMSZ-t alkotó pártok négy évvel ezelőtt még 55 ezer szavazatot kaptak, most együtt 32 ezerre futotta (hogy azt ne emlegessük, hogy az MPP 2008-ban – akkor még nem volt EMNP – 85 ezer szavazatot gyűjtött be).
Márpedig az, hogy az EMSZ nem tudott erőből (értsd: megfelelő tömegbázissal a háta mögött) tárgyalni, egyértelműen az RMDSZ-nek kedvez. Egyrészt, szavazatot hoz a házhoz. Nem úgy, hogy az EMSZ-re szavazók mind a tulipánra ütik majd a pecsétet, mert a magukat nemzeti oldalnak nevezők támogatói között szép számmal vannak olyanok, akik annyira ki vannak ábrándulva az RMDSZ-ből, hogy az életben nem fognak többé rájuk szavazni, sőt, még az EMSZ „fejéhez vághatják” azt is, hogy miután különváltak, most milyen alapon biztatják őket arra, hogy a szövetségre szavazzanak. Ugyanakkor azonban, valószínűleg ennél nagyobb számban lesznek azok, akik viszont az állandó vitától és veszekedéstől undorodtak meg, s akik, az „összefogás” kulcsszóra elmennek majd, és az RMDSZ listára voksolnak.
Másrészt, az RMDSZ ezzel a húzással nagyjából felszámolta a valós ellenzéket. Azok után ugyanis, hogy az EMSZ gyakorlatilag kikunyerált két parlamenti helyet, igen nehéz lesz hiteles ellenzékiként fellépni, ezt jól bizonyítja az elmúlt négy évben képviselettel rendelkező MPP halotthalvány produkciója. Megtörténhet tehát, hogy az összefogással gyakorlatilag felszámolták, vagy legalábbis még tovább gyengítették magukat a választás szabadságát hirdető pártok.