Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Adataik szerint az 1960-as évektől kezdődően az agresszív agrárpolitika ürügyén sok százezer hektár erdőt irtottak ki Románia déli részén, és akkor kezdődött a talaj kiszáradása, bizonyos részek „sivatagosítása”. A helyzetet súlyosbította az, hogy az 1989. decemberi fordulat után a mezőgazdaság gyökeresen átszerveződött, a síkvidéki öntözőrendszereket felszámolták (a vezetékek java részét ellopták, ócskavasként értékesítették).
A Greenpeace Románia elemzése sokadszor rámutat, az ország területén kitermelt különféle fafajták mennyiségének az évi átlaga 20 millió köbméter. A környezetvédők borúlátó előrejelzései szerint megtörténhet, hogy a következő 30 évben az ország területének 40 százalékán alig lesz növényzet, ami közvetlen és közvetett módon befolyásolhatja, megnehezítheti 10-11 millió ember életvitelét, megélhetését.
Románia déli része, Európa gabonaraktára ijesztő kiszáradás felé halad, figyelmeztetnek a környezetvédők, megjegyezve azt is, hogy az utóbbi évtizedben az illetékes hatóságok kénytelenek voltak kifizetni a gazdáknak és mezőgazdasági vállalkozóknak 330 millió eurónyi kártérítést, mert az aszály és a földkiszáradás miatt drasztikusan csökkentek a terméshozamok. A Greenpeace szakértői úgy tudják, a romániai mezőségek, síkvidékek területeinek alig 6 százalékán vannak árnyékoló erdők, amelyek a talajkiszáradást késleltetik. A Greenpeace aláírásgyűjtéssel próbálja nyomatékosítani azt az óhaját és kérését, hogy a kormány és az illetékes minisztériumok vegyék fel a sürgősségi napirendre a síkvidéki területek ügyét, és erőteljes újraerdősítéssel, erdőfelújítással, faültetésekkel segítsenek az aggasztó helyzet megoldásában, a talajkiszáradás visszafordításában, amíg még nem késő.
(bl)