Gyermeki lelkek az iskolai tanácsadó szobákban: válsághelyzetek és megoldások
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környeze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ugyanakkor egy, az idei év első felében, a koronavírus-járvány alatt Európában végzett Ipsos Mori-felmérés szerint ötből csak egy szülő próbált ki többféle videójátékot gyerekével ebben az időszakban. Ettől függetlenül több mint 35 százalékuk úgy véli, hogy ezeknek a játékoknak pozitív hatásuk volt gyermekük lelki egészségére.
Egy másik, a RGDA által Romániában végzett kutatás szerint videójáték-vásárláskor a szülők több mint fele (52%) figyel oda a korhatár-besorolásra, és 59 százalékuk használja a szülői felügyeletet biztosító alkalmazásokat.
Mindezek kapcsán az RGDA közölte, hogy az Amber, az Electronic Arts Románia, az Ubisoft Románia, a Gameloft Románia és az AMC Románia támogatásával tájékoztató kampányt indít a videójátékokról azon szülők számára, akik beszélgetni szeretnének gyerekeikkel a témáról, hogy az ilyesfajta játékok valóban a szórakoztatásukat szolgálják, és ne menjenek az egészségük rovására.
E kampány keretében elindították a desprejocurivideo.ro honlapot, amelyet a videójátékokkal kapcsolatos fő információforrásnak szánnak a szülők számára. A honlapot folyamatosan frissíteni fogják a legújabb információkkal, amelyeket a kezdeményezés Facebook-oldalán is közölnek. Ugyanitt kérdezz-felelek rovat is indul pszichológus és pszichiáter szakember bevonásával.
A Romanian Game Developers Association egy nonprofit szervezet, amelyet 2014-ben létesítettek a romániai videójáték-fejlesztők támogatása és népszerűsítése érdekében. Romániában több mint 100 videójáték-fejlesztő stúdió működik, több mint 6 ezer alkalmazottal. Az RGDA tagvállalatai az ebben az iparágban dolgozók több mint 90 százalékát foglalkoztatják.
(Agerpres)