Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A téma kapcsán az Egy Fa, Egy Élet, Egy Jövő nonprofit szervezet összegyűjtötte, mely városok számítanak a legszennyezettebbnek a világon.
1. Delhi, India
India második legnagyobb metropoliszában, a nagyjából 25 millió lakosú Delhiben régóta visszatérő, már-már állandó probléma a légszennyezettség. 2019 novemberében a helyzet odáig fajult, hogy oxigénbárok nyíltak, ahol 4-6 dollárért 15 percnyi adagot lehetett vásárolni a tiszta levegőből.
2. Ulánbátor, Mongólia
Mongólia fővárosában a problémát az okozza, hogy a rendkívül hideg, akár -40 fokot is meghaladó hidegben a szegénynegyedek és a várost körülvevő sátortáborok lakói a számukra legolcsóbb fűtési formával, tehát feldolgozatlan szénnel, fával, műanyaghulladékkal és gumiabronccsal fűtenek, ezzel mérgező füstöt és rengeteg szennyező anyagot juttatva a levegőbe.
3. Dakka, Banglades
Dakka gyakran szerepel a világ legélhetetlenebb városainak listáján, és ennek csak az egyik oka a légszennyezettség. A rossz energia- és vízellátást csak tetézi a szegénység és a közbiztonság hiánya.
4. Szöul, Dél-Korea
Dél-Koreában 2019-ben már rendkívüli parlamenti intézkedéseket hoztak a légszennyezettség visszaszorítására. Szöulban ennek megfelelően rendszeresek a járműhasználatot érő korlátozások, a széntüzelésű erőművek működését időszakosan csökkentik, és az építkezések üteme is lelassult.
5. Hanoi, Vietnám
Egy 2019-es statisztika szerint Hanoi nagyjából 8 milliós lakosságára közel 5 millió robogó és fél millió autó jut, ez pedig nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a vietnámi főváros levegőjének minősége az egészséges érték alá kerüljön. A tervek szerint a szennyezés csökkentésére 2030-ig a városból végleg kitiltják a motorkerékpárokat.
A légzőszervi és szívbetegségek kockázatát is növelő légszennyezettség az ázsiai és afrikai országok településein igazán magas, ám sajnos még az európai városok sem büszkélkedhetnek minden esetben kifogástalan adatokkal.
(femina)