Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A romániai várospolitikai projekt kidolgozása részeként Kézdivásárhely önkormányzata együtt dolgozik a Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztériummal, valamint a Világbankkal az Integrált Városfejlesztési Stratégia (SIDU) 2030-as aktualizálásán a céhes város érdekében. Kézdivásárhely önkormányzata mellett három romániai város, így Krajova, Szucsáva és a Hunyad megyei Piski (Simeria) vesz részt az Integrált Városfejlesztési Stratégia aktualizáló folyamatában.
„Érdekes a magyarázat arra nézve, hogy miért pont Kézdivásárhelyt válogatta be ebbe a támogatásba a Világbank. Érdeklődésemre azt a választ adták, hogy sokat nyomott a latba, hogy a település mennyire nyitott az újdonságokra, hány folyamatban lévő európai uniós pályázata van, illetve, hogy miként kommunikál az önkormányzat az online felületeken” – magyarázta Kézdivásárhely alpolgármestere az alapvető tudnivalókat.
A városfejlesztési tervet egyébként jövő őszig kell összeállítsák és benyújtsák, és ennek hatalmas súlya van, hiszen a következő évtizedekben gyakorlatilag meghatározza a város fejlődését, már ami az uniós támogatásokat illeti – emelte ki az alpolgármester.
„Nagyon jó, hogy a döntéshozók szemében a kis városok is számítanak, nemcsak a nagyobb települések részesülhetnek ilyen finanszírozásban. Erre jövőben egy kormányhatározat is jogi keretet fog biztosítani” – mondotta Szilveszter, aki szerint egy előzetes felmérés eredményét hamarosan fel is töltik a kezdi.ro oldalra. A felmérés alapján az első és legfontosabb gondnak az egészségügyi ellátás minősége szerepel, azt követi az infrastruktúra, harmadikként pedig a lakhatás kérdése merült fel. A felmérés nem zárult le, a citadini.ro oldalon lehet javaslatokat tenni, problémákat jelezni. Szilveszter szerint az elkövetkezendő napokban a vállalkozói szférával egyeztetnek ebben a kérdésben, kíváncsiak, hogy az üzletemberek miként látják, az önkormányzat mit tud segíteni számukra, a cégek milyen igényekkel jelentkeznek.
A projektet a visszatérítendő technikai segítségnyújtásról szóló megállapodás alapján hajtják végre. Társfinanszírozó az Európai Szociális Alap az Operatív Kapacitás Közigazgatási Program 2014 – 2020 keretén belül, az első prioritási tengely – Hatékony közigazgatás és igazságszolgáltatási rendszer első összetétele révén.
A pályázat összértéke húszmillió lej, a vissza nem térítendő összeg 16.796.772,56 lej, míg a haszonélvező önrésze 3.203.227,44 lej. A megvalósítás időtartama 24 hónap.