Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dráguló élelmiszerek
A koronavírus-járvány kezdete óta Romániában 17,8 százalékkal drágultak az élelmiszerek, derül ki a Versenytanács adataiból. Ehhez a 9 legnagyobb üzletlánc árait elemezték. Eszerint a zöldségek és gyümölcsök ára nőtt leginkább, összesen 22,5 százalékkal. Bogdan Chirițoiu, a Versenytanács elnöke szerint az élelmiszerkereskedelem rugalmasnak bizonyult, és az áremelkedés mérsékeltnek mondható, annak ellenére, hogy a járvány miatt történtek pánikszerű nagy bevásárlások, de problémák voltak a szállítással is. A versenytanács elnöke ellenpéldaként a gyógyszeriparit említette, hogy a maszkok, fertőtlenítőszerek és Covid19-tesztek esetében spekulatív árakkal találkozhattunk. A következtetés szerint a tavasz óta mért drágulások nem szegték meg a versenyszabályokat.
Felfüggesztett Start-Up Nation
A járvány miatt a kormány meghatározatlan időre felfüggesztette a vállalkozásokat támogató Start-Up Nation programot. Ez a döntés felháborodást váltott ki, hiszen a tavaly sikerrel pályázóknak még mindig közel félmilliárd lejjel tartozik a kormány. Édler András, a háromszéki kereskedelmi kamara elnöke kifejtette: ezzel a programmal az a gond, hogy az informatikai cégeket előnyben részesítette, másrészt a munkahelyteremtés volt az egyik fő kritérium, és kevés kezdő vállalkozó merte vállalni, hogy 4–5 munkahelyet hoz létre. Sok cég a meglévő alkalmazottait átszervezte egy új cégbe, s így próbált kormánytámogatást lehívni.
Mintegy 10 százalékos hiány
A Költségvetési Tanács 9,8 százalékra becsüli az idei államháztartási hiányt. A Daniel Dăianu volt pénzügyminiszter által vezetett testület arra figyelmeztet, hogy a rendkívül magas deficit csak kismértékben tulajdonítható a koronavírus-járványnak, nagyobbrészt strukturális okai vannak. Például idén az adóbevételek 92,3 százalékát közalkalmazotti bérekre és szociális kiadásokra költi a kormány. A nyugdíjak és a közalkalmazotti bérek és a gyerekpénz növelése 8 százalékos költségvetési hiányt fog generálni 2021-ben. Emellett a járvány gazdasági hatásai jövőre is érződni fognak, ami tovább növeli az államháztartási hiányt. A Költségvetési Tanács szerint ez a helyzet nem fenntartható, és költségvetési korrekciót igényel.
aparlamentesek nyugdíjat miért nemadozak könnyű emelni enisenyipenztkapnek enisemelnem nemszegyelik magukat semunkahely sepenztnemad azalam miből lehet fizetni kérem avalaszt