Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kiss Imre főtanfelügyelő sajtótájékoztatón közölte, a szentgyörgyi iskoláknak megkötött szerződéseik vannak további 2992 táblagépre önkormányzati finanszírozásból. Terv szerint december 15-ig mindnek meg kell érkeznie az igénylőkhöz, a Plugor Sándor Művészeti Líceum már ki is osztott 167-et. A tanfelügyelőség szintén beszerez 1316 tabletet és 218 laptopot összesen 1.700.000 lej értékben, most elemzi a technikai és árajánlatokat. Ezek az eszközök is a háromszéki iskolákba kerülnek, éppúgy, mint a szintén a tanfelügyelőség által 300 ezer lej értékben leszerződött maszkok és fertőtlenítők. Mindezeket a kormány tartalékalapjából kiutalt összegből finanszírozzák.
Ráadásul az európai pénzalapokat kezelő minisztérium két nagy pályázat (POC, POIM) keretében lehetővé tette az iskolák digitális eszközeinek növelését, illetve védőfelszerelés vásárlását. Az önkormányzatok és az iskolák egymással partnerségben vagy utóbbiak külön is nyújthatnak be igényléseket, a tanfelügyelőségek pedig az iskolákkal együtt. Megyénkben 11 önkormányzat pályázott eddig digitális kellékekre, 24 iskola pedig a tanfelügyelőséggel szövetkezve. Mint Kiss Imre elmondta, közel 1 millió euró értékben szeretnének beszerezni performáns és tartós használatra alkalmas eszközöket az iskoláknak, főleg asztali számítógépeket, okostáblákat, videókamerákat, kivetítőket. Ez azonban időbe telik a bürokrácia miatt.