Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vádhatóság szerint Popescu-Tăriceanu a felsőház elnökeként nem ültette gyakorlatba a legfelsőbb bíróság egy 2015-ös jogerős ítéletét, amely kimondta, hogy Cristian Marciu szenátor megsértette az összeférhetetlenségi törvény előírásait, így a törvényhozó továbbra is a felsőház tagja maradt. Popescu-Tăriceanunak – állítják az ügyészek – kötelessége lett volna szavazás alá bocsátani a Marciu szenátori mandátumának megszűnéséről szóló határozattervezetet, de ezt elmulasztotta.
Ugyanebben az ügyben vádat emeltek Cristian Marciu ellen is, hivatalos minőség bitorlása miatt. Az ügyészek szerint a legfelsőbb bíróság 2015. március 4-ei jogerős ítélete szerint Marciu, az ítélet kihirdetésének napjától kezdve, három évig nem tölthetett volna be köztisztséget, ehhez képest 2016. december 11-étől a mai napig, jogtalanul, a román parlament szenátoraként tevékenykedik.
E minőségében Cristian Marciu részt vett a szenátus ülésein, tagja volt a szenátus állandó és különleges bizottságainak, részt vett a jogalkotási folyamatban, törvényeket szavazott meg, kérdéseket és interpellációkat fogalmazott meg.
Călin Popescu-Tăriceanu esetében az ügyészség megállapítja, hogy amiatt, hogy nem terjesztette a felsőház elé a Marciu mandátumának megszűnéséről szóló határozattervezetet, sérültek annak a személynek a jogai, aki Marciu után következett a szavazócédulán a 2016-os parlamenti választásokon.
Az ügyészek szerint azzal, hogy Călin Popescu-Tăriceanu elmulasztotta jogi kötelezettségeit, segített Cristian Marciunak abban, hogy jogszerűtlenül használhassa szenátori hivatalos minőségét, amely magában foglalja az állami hatalom gyakorlását, illetve élhetett a szenátori minőségéből eredő jogokkal.
A vádiratot megküldték a legfelsőbb bíróságnak.
Az ügyészek márciusban kihallgatták ebben az ügyben Călin Popescu-Tăriceanut, aki azt nyilatkozta ezzel kapcsolatban, hogy az ügyészség vizsgálata törvény- és alkotmányellenes, mert a parlamenti képviselőknek nincsenek tisztviselői feladataik, így nem lehet őket hivatali visszaéléssel vádolni.
(Agerpres)