Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Hátunk mögött 2020, ön hogyan élte meg?
– Arra próbáltam odafigyelni, hogy megéljem a jelent, a figyelmem fókuszát ne a járványról szóló tévé- és sajtóhírek vigyék el. Sokakkal ez történt, kibillentette őket a hétköznapokból, különösen, ha ehhez a munkalehetőségek csökkenése vagy elvesztése társult, mint az én esetemben is egyébként, hiszen sok képzésem elmaradt. Ez volt a legnagyobb kihívás, hogy a fókuszunkat megtartsuk magunkon és környezetünkön. A tapasztalati esszenciát később fogom megfogalmazni, de abban már most biztos vagyok, hogy továbbra is figyelnünk kell magunkra, a családunkra, arra, hogy hogyan vagyunk, mit akarunk az életben, folyamatosan emlékeztetni magunkat az értékeinkre: mi az, ami nekünk jó, nekünk fontos. Igaz, az én és a család stabilitása rendül meg legjobban ilyenkor, de furcsa módon kapaszkodót is leginkább ők jelentenek.
– De hogy tudja kizárni a tényleges veszteségérzetet?
– Veszteségek lesznek ezután is, de nagyobb veszteség lesz, ha mi magunk megyünk rá. Ma már nem kérdés, hogy a gondolataink hatással vannak a testünkre, a félelem az immunrendszerünket teszi harcképtelenné. Meg kell tanuljuk, hogy minden ami elromolhat: tárgyak szerkezete, a társadalom, cégszervezet, el is romlik. Ahogy egy anya elfogadja a gyermekét olyannak, amilyen, és annak tükrében cselekszik. A rossz gondolatok magunkra káros, rossz szokásokhoz vezethetnek.
– Tehát csak át kell kapcsolni, ha rosszfelé kószálnak gondolataink. De hogyan kell ezt csinálni?
– Nincs recept. Jómagam is megjártam ezekben az időkben kisebb-nagyobb poklokat, én sem moziban ülve néztem a történéseket, de hiába rágódunk azon, hogy miért és hogyan történtek a dolgok. Mondhatjuk azt magunknak, hogy nézzük meg, mi más szép van az életben. Csak döntés kérdése. Keressünk olyan dolgokat, amik éveken át tudnak bennünket lelkesíteni! Ez mindenkinek más. A gondolatok az őrületbe tudnak hajtani, tehát legyünk tevékenyek, mert akkor elcsendesednek: a túrázás, alkotás, írás, kertészkedés jó lehetőségeket kínálnak. Ahhoz hogy értelmet találjunk az életben, kellenek a jó kapcsolatok, a személyes célok, a transzcendencia megtapasztalása, és a saját megélésem, felfogásom kikristályosítása. Egyik legártalmasabb kérdés, amivel foglalkozhatunk, hogy mikor ér véget ez az egész. Nem tudjuk a választ, és ezt el kell fogadnunk. Az emberiség történetében láthatjuk, hogy nem az ember irányítja a dolgokat, vannak, amik meghaladják kicsinységünket. Foglalkozzunk azzal, amik rajtunk múlnak!
– Egyik fő tanítása a célkitűzés, az évtervezés, több esztendeje munkafüzetet is kiadott e célra. Most hogyan fogadja 2021-et, mit tervez?
– Ezúttal nem tervezek semmit, mert nem látom, mire építkezhetek. Magamba fektetek, meg akarom élni magamat, az értékeimet és a víziómat, ennek szellemében cselekedni minden nap, a körülmények és lehetőségek függvényében. Most az a mantrám, hogy ez most jó. (S nem az, hogy lehetne rosszabb is). Bár az éves tervezés híve vagyok, most nem készül el hagyományos évtervező munkafüzetünk sem. A fókuszom magamon, családon, a barátaimon van és lesz, amikor pedig lépni lesz lehetőség, arra fel leszek készülve.