Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pénteken a Kovászna Városi Művelődési Ház Ignácz Rózsa-termében, a Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület keretén belül működő Fábián Ernő Népfőiskola és Ignácz Rózsa Irodalmi Klub megtartotta évadzáró rendezvényét, Magyar sorsok térben és időben címmel.
Balogh Zoltán kézdi-orbaiszéki református esperes köszöntőjében elmondta: két előadó helyett hármat szerettek volna hívni, sajnos betegség miatt Halász Péter pusztinai néprajzkutató nem tudott jelen lenni, így Domonkos László budapesti író, újságíró, televíziós szerkesztő, illetve dr. Balázs Lajos csíkszeredai néprajzkutató, egyetemi tanár előadásaival zárják az idei évadot. A köszöntőt követően Benedek Ildikó óvónő verset olvasott fel a néhai Jókai Annától.
Domonkos László Goli otok, a pokol-sziget: Tito gulágja az Adrián, 1949–1980 című könyvét hozta el, amely „a Horvátország partjainál, a Jugoszláv Szocialista Szövetségi Köztársaság irányítása alatt 1949-től működtetett szigetbörtönről szól, ahol elsősorban politikai foglyokat őriztek. A bebörtönzöttek között körülbelül 500 magyar fordult meg az évek során. Voltak kommunista vezetők, híres, magas rangú emberek, írók, újságszerkesztők”.
Az előadás második felében Balázs Lajos Magyarok kenyeréről című dokumentumfilmjét mutatta be.
A népfőiskola és az irodalmi klub legközelebb ősztől folytatja rendezvényeit.