Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nőtt az átlagbér
A Központi Fejlesztési Régiót alkotó hat megye közül Kovászna megyében nőtt leginkább a bruttó átlagbér áprilisban (márciushoz viszonyítva), derül ki a statisztikai hivatal napokban nyilvánosságra hozott adataiból. Ezek szerint Háromszéken áprilisban 3 százalékkal emelkedett, elérvén így a 2540 lejt. Ez 74 lejjel több, mint egy hónappal azelőtt. Egyébként a Központi Fejlesztési Régióban a Szeben megyeiek keresnek a legtöbbet, átlag bruttó 3340 lejt, míg Hargita megyében a legkevesebbet, 2470 lejt.
Multik számadása
Új szabályozásra lenne szükség a multicégek által befizetett adók közzétételéről az Európai Parlament plenáris ülésén, kedden elfogadott jelentés szerint, amelynek értelmében a globálisan legalább 750 millió euró forgalmú vállalatoknak országonként nyilvánosságra kellene hozniuk az adózásukat, kivéve, ha azok üzleti szempontból érzékeny adatokat tartalmaznak. A strasbourgi ülésen 534 szavazattal, 98 ellenében, 62 tartózkodás mellett jóváhagyott jelentés szerint a multiknak nyilvánossá kellene tenniük, melyik országban mennyit adóztak. A parlamenti sajtószolgálat tájékoztatása szerint ez az EU-n kívüli területekre is vonatkozna. Az elfogadott jelentés alapján elkezdődhetnek a tárgyalások az uniós intézmények között.
Van pénz, nincs helyi áru
A hazai termelés nem tud lépést tartani a lakosság megnövekedett vásárlóerejével, ezért a megvásárolt termékek 50 százalékát külföldről importálta Románia. Folyamatosan visszaszorulnak a helyi termékek, hívja fel a figyelmet a Román Nemzeti Bank (BNR) is, amely szerint a gazdasági világválság begyűrűzése előtt a romániai lakosság által megvásárolt áru 60 százaléka készült az országban, mára ez az arány 50 százalékra csökkent. A jegybank jelentéséből az derül ki, hogy tavaly jelentősen megnőtt a lakosság vásárlóereje, ezért 7,3 százalékkal nőtt a háztartások fogyasztása. Gazdasági szakértők szerint ez a növekedési ütem középtávon sem fenntartható, mert ha a mindenkori kormányok csak fogyasztást serkentő intézkedéseket hoznak, akkor kevésbé figyelnek oda a beruházásokat ösztönző programokra.