Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az érdekvédelmi szervezet azzal kapcsolatban fejtette ki álláspontját, hogy február 6-án a román miniszterelnök kijelentette: Románia is gyárthat koronavírus elleni vakcinát. Florin Cîțu akkor nem közölte, hogy melyik oltóanyagról lehet szó, s azt sem, hogy mikor kezdődhet meg az előállítása.
A gyógyszergyártók szerint Lengyelországgal, Magyarországgal, Csehországgal és Szlovéniával ellentétben, ahol a gyógyszeriparnak fontosságot tulajdonítanak, és jelentős fejlesztések történtek, Romániában hanyatlott az ágazat, így Bukarest ma már egyszerű vakcina- és gyógyszerimportáló lett. Közölték, hogy a lakosság által fogyasztott gyógyszerek alig 4 százalékát állítják elő Romániában.
Dragoș Damian, az érdekvédelmi szervezet ügyvezető igazgatója szerint a technológiai fejlesztések elmaradtak az elmúlt tíz évben, így új gyógyszereket nem gyártanak és a munkaerő kiképzése is elmaradt. Damian szerint a vakcinagyártásról szóló nyilatkozatoknak a valóságban nincs semmi gyakorlati alapjuk, hiszen a romániai pártok nem tulajdonítanak fontosságot ennek az ágazatnak. Úgy vélte, csak egy alapos kormányzati finanszírozási program teremthet olyan környezetet, amely új technológiai beruházásokat vonz.
A gyógyszergyártók szerint Romániának tízéves technológiai lemaradást kell ledolgoznia, ha a hatóságok azt akarják, hogy Bukarest is gyártson vakcinákat. Az érdekvédelmi szervezet azt kérte a miniszterelnöktől, hogy hozzon létre közvetlenül a saját alárendeltségében egy gyógyszerügynökséget, amelyik elkezdhetné a gyógyszeripar újraépítését.
(MTI)
Egyáltalán mire képes Romania ? Ja , Amerika seggét nyalni .