Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szaladt hozzám az egyik román kolléga egy rövid hírrel, hogy ilyen dolgok történnek Erdélyben, nem nevezték ki a liberális Alin Tişét Kolozs megyében, pedig ez a szabadelvűek területe, kerülete, ők érték el a legtöbb szavazatot. Ezért a kormánybiztos is liberális kellene legyen!
A Bánffyhunyadon született politikus, Alin Tişe már volt egyszer prefektus, aztán úgy vélte, hogy megyei önkormányzat elnökeként többet tudna tenni, de amikor rájött arra, hogy nem, visszakívánkozott korábbi székébe. A Nemzeti Liberális Párt azonban nem nyert a választásokon, egyedül nem hozhatott volna létre kormányt, kénytelenek voltak az RMDSZ-t is bevenni a hatalomba. Persze, a magyarok szövetsége támogathatta volna a kormányt a hatalmon kívülről is, de úgy vélték, többet tehetnek körön belülről. Így egyezkedni kezdtek, minisztereket és államtitkárokat neveztek ki, tanácselnököket és alelnököket, kormánybiztosokat javasoltak, és állami intézményekhez irányították embereiket.
De itt a Tişe-ügy. Amíg a megyei önkormányzat elnöke csak a liberális párton belüli harcnak nevezte az egészet, és csak sejtette, hogy lényegében a magyarok úgymond térnyeréséről van szó, Emil Boc, Kolozsvár polgármestere ki is mondta, ettől félnek. A magyar prefektus kinevezésével a román nacionalizmus feléled, ezért fognak nagyobb figyelmet szentelni a román érdekeknek és szimbólumoknak – állította a kolozsvári ügyek intézője. Nem azt mondta, hogy a törvények és az alkotmány betartásának, a kormány – igaz, nem létező, de ha nem is leírt, de valamiképpen elgondolt – programja életbe ültetésének.
Ha ezt komolyan gondolják, akkor az egy dologra utal. Ma azt láthatjuk, hogy nemzeti túlbuzgástól telített románok magukat tartják első osztályú állampolgárnak, s a magyarokat csak sokadrendűnek, akik szerintük nem az itt élők érdekeinek megfelelően cselekednek. A szamosújvári Tasnádi Szilárd István, bár ugyanolyan jogász, mint Tişe, az első percektől kezdve nehéz helyzetből indul. Hogy sokuknak nem egy demokratikus és gazdaságilag erős ország megteremtése a céljuk, hanem a magyarság megleckéztetése, azt a megyetanácselnök fenyegetése is mutatja, miszerint leváltja alelnökét, Vákár Istvánt. Visszapuszil. Mert ők nem egyenlők a magyarokkal. Ők egyenlőbbek.
A nagy vagdalózások közepette nem veszik, vagy nem akarják észre venni, hogy mind az oroszlán torkában vagyunk. Ha már évforduló, had tegyük hozzá, hogy annó igy uszitotta az osztrák a két nemzetet. Meg is lett az eredménye.