Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vásárokban is gyakran feltűnő Demeterék cselekvőn tisztelik a népi hagyományokat: falun laknak, gyerekeik énekelnek, zenélnek és néptáncolnak. Miklós népi hangszereket és gyermekjátékokat készít, Anasztázia pedig különböző funkcionális nemeztárgyakat. Tavaly tavaszig mindketten a bikfalvi kultúrotthonban tartottak kézműves foglalkozásokat gyerekeknek, ahol pont e célra alakítottak ki az épület felújítása során különböző műhelyeket. Bár a járványhelyzet miatt ezek hosszú ideje szüneteltek, az uzoni Kincses és a kökösi Ambarus család elemista csemetéi (unokatestvérek) úgy tűnik, megtörték a jeget, hiszen pár hete már rendszeres délutáni foglalkozásokon fúrnak-faragnak, nemezelnek.
Mint Miklós mondja, a szabályok lefektetésével kezdte a tanítást. Ezek szerint a természetet, az életet tiszteljük, nem pusztítjuk; ha bodzasípnak, bármi másnak ágat kell vágni, akkor azt elkérjük a természettől. Az anyagot is tiszteljük, nem pazaroljuk, megfigyeljük az adottságait, ahhoz mérten alakítjuk. Az éles szerszámokkal dolgozva egymásra és a műveletre egyaránt kell figyelniük.
Amíg az anyagból játék lesz vagy síp, türelmet, kitartást tanulnak a gyerekek, látják, hogy nem minden azonnal terem, mint ahogy a mobiltelefon egy pöccintésre engedelmeskedik.
– Az alapszemlélet, amire ránevelném őket, az, hogy használati tárgyakat csináljunk, ne kacatokat gyűjtsenek maguk köré. Ugyanígy a lányok is karkötőket, hajgumira díszt vagy játékbabát készítenek, de minden tárgynak funkciója van. Megszerettük egymást, a gyermekek nagyon várnak minket, csillog a szemük, amikor dolgoznak, de a fegyelem terén is nagy az előrehaladás – mondja Miklós.
Demeterék tervezik, hogy az eddigi foglalkozásokon kívül szövést is tanítanak majd a gyermekeknek; ehhez még nekik is tanulniuk kellett, most pedig folyamatban van az anyagbeszerzés e művelethez. Remélhetőleg nem lesznek ennél is nagyobb szigorítások, e tevékenységek amúgy is kiscsoportban zajlanak, így Bikfalváról, de akár Uzonból is többen bejárhatnak a szép kultúrotthon műhelyeibe a minden érzéket igénybevevő, szívet is melengető foglalkozásokra.