Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Már most megy a sikerpropaganda, hogy a jelenlegi hatalom (benne az RMDSZ) már-már elérte azt az óriási megvalósítást, hogy eltörli az igazságszolgáltatásban történt visszaéléseket vizsgáló különleges ügyészséget (SIIJ). Igen derék dolog. Még maga a mindenhez (is) értő Vera Jourová jogállamiságért és átláthatóságért felelős európai biztos (hogy a cseh politikusnál mit jelent a jogállam, abból kaptunk némi ízelítőt a Magyarországgal kapcsolatos hisztériája kapcsán) is ezt emelte ki, mint az Európai Bizottság legfontosabb ajánlatát.
A vitában felhozott indoklás szerint „a SIIJ-t azért kell megszüntetni, mert Liviu Dragnea javaslatára hozták létre”. Kétségtelen, hogy mostanság nem a legjobb ajánlólevél, ha valami az azóta lecsukott volt szocialista pártvezér nevéhez tapad, ám – gondolná az ember – egy állami intézmény megszüntetéséhez ennél talán súlyosabb érv kellene. Mondják még, hogy azért „veszélyes” ez az intézmény, mert „nyomást gyakorolhat” a bírákra és ügyészekre, hiszen esetleg kivizsgálják őket, s hogy ezzel sérül az igazságszolgáltatás függetlenségének elve.
Na, ez legalább jogi érv, és akár igaz is lehet(ne). Az egyetlen gond vele az, hogy ha esetleg tényleg erre hozták is létre a SIIJ-t, ezt nem volt ideje „bebizonyítani”, ugyanis alig vettek fel embert, eddig is csak tessék-lássék működött.
Ilyen alapon azonban azonnal meg kellene szüntetni a másik speciális ügyészséget, az Országos Korrupcióellenes Ügyészséget (DNA), hisz ez többrendbélileg bebizonyította, hogy politikai rendőrségként működik, hogy bizonyítékokat „gyárt”, hogy azt tesz el láb alól, akit éppen csak akar (lásd magyar politikusok koncepciós pereit); hogy több száz bíróról volt előkészített perirata arra az esetre, ha nem úgy döntenének, ahogy elvárják. És el kellene törölni a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészséget (DIICOT) is, amely néhány petárdáért és csillagszóróért, a rosszemlékű népbíróságok mintájára küldött öt évre börtönbe két kézdivásárhelyi fiatalt. És maradna – akár civilizált helyeken – egy „rendes” ügyészség.