Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Április elseje hagyományosan a bolondok, pontosabban a bolondozások napja, amikor bárki a legképtelenebb tréfát űzheti embertársaival. Ezen a napon ajánlatos még a sajtó, a rádió, a televízió és a világháló híreit is fenntartással kezelni.
Az első hiteles áprilisi adat 1538-ból származik. Abban az évben az augsburgi országgyűlés április elsejére nagy valutarendezést tűzött ki. Ezen a napon kellett volna a nagyon megromlott pénzeket új, értékesebb érmékkel lecserélni. A spekulánsok óriási összegeket fektettek a kiválónak ígérkező üzletbe. Amikor a beígért pénzreform elmaradt, rettenetesen ráfizettek, óriási veszteségeik lettek. Közröhej tárgyává váltak. Azóta a német nyelvterületen április elsejét az elbolondítás napjaként emlegetik.
Más források pedig azt mutatják, hogy csak 1631-ben kezdték el használni ezt a napot a megtréfálásokra. Mindenesetre az biztos, hogy használata a Gergely-naptár bevezetésével lett általánossá.
Nézzük először is a dolog tudományos oldalát: a tudósok megfejtették az áprilisi tréfa lélektani hátterét. Egyszerűen arról van szó, hogy az emberek szeretnek borsot törni barátaik orra alá anélkül, hogy annak valamilyen komolyabb büntetés-harag lenne a vége. De mi is történik ilyenkor? Felszabadultan, talán még gondjainkról is megfeledkezve nevetni kezdünk. A folyamat beindulásakor az agyunk a főszereplő, hiszen a kacagással, sokkal több levegő jut a tüdőbe, és az agyunk sokkal több oxigénnel van ellátva. Szakemberek azt mondják, hogy az agy csak 2% a teljes testsúlynak, és az agy használja el több mint 20%-át a belélegzett oxigénnek. Jó nevetni!
Orbán Barra Gábor, Sepsiszentgyörgy
Tisztelt szerző, gondolom írását április 1-i tréfának szánta, hisz a kacagással távozik a levegő a tüdőből, mert a kacagás kilégzés nem belégzés.