Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Sikó Barabási Sándor (pár napja nyugalmazott – szerk.) megyei főállatorvos kérdéseinkre elmondta, hogy már hetedik éve zajlik az említett csalikiszórási akció, illetve rámutatott arra is, hogy Háromszéken körülbelül 6 éve egyáltalán nem jegyeznek veszettséggel fertőzött vadon élő vagy házi állatot. A szakember kifejtette, hogy nagyon sokat segített a légi úton (a marosvásárhelyi repülőtérről száll fel a Háromszékért felelős gép), illetve utólag kézzel történő szórás: a veszettség terjedését, szórását ugyanis leginkább a rókáknak tulajdonítják, a házicsokira emlékeztető csalik pedig elsősorban a rókapopuláció leoltására voltak kifejlesztve.
– A csalik kiszórása utáni 45 napra a vadásztársaságok összesen 75 kilőtt rókát kell, hogy behozzanak a megye területéről, így évente 150 rókát vizsgálunk be. Ez a szabályozás a rókapopuláció csökkentését is szorgalmazza – hiszen minél nagyobb a populáció, annál könnyebben fertőződnek meg a rókák tavasszal a kotorékban, és terjesztik a halálos kórt –, ugyanakkor visszaigazolja, hogy hatékony volt-e a csalik kiszórása, sikeres volt-e a rókák leoltása veszettség ellen. A statisztikáink azt igazolják, hogy megyénkben sikeres az akció, több éve nem találtunk veszettséggel fertőzött állatot – összegzett dr. Sikó.
A tavaszi szórást szeptember-október környékén egy őszi akció is követi.
Ez meg nyugdijason is nyilatkozik, miert nem setal a kutyajaval az olt mellett?