Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az antológia az Erdélyi Híradó Kiadó és a Fiatal Írók Szövetsége gondozásában jelent meg, és 26 fiatal erdélyi költő verseit tartalmazza. Horváth Benji – aki szerkesztőként is részt vállalt a kötet létrejöttében – elmondta, úgy érezték , hogy eljött az ideje egy új antológiának, mivel az utolsó hasonló alkotás (Mozdonytűz) 2015-ben jelent meg, és a mai fiatal költők már egy új hanggal jelentkeznek, a posztmodernre jellemző irónia mellett a fokozott őszinteség és egy újfajta érzékenység is megjelenik művészetükben. Ezt az átalakult érzelmi struktúrát legátfogóbban a metamodernizmus paradigmája írja le. A Címtelen föld az erdélyi költészet új irányait és kísérleteit gyűjti össze, amelyekben tetten érhető a metamodern érzékenység.
A kötet létrejötte kapcsán Horváth Benji kifejtette, a megjelenést mintegy másfél évnyi előkészítő munka előzte meg, André Ferenccel – az antológia társszerkesztőjével – mindegyik szerzőt külön megkeresték, és megkérték őket, hogy küldjenek el mindent, amit addig írtak, függetlenül attól, hogy megjelent már valahol vagy sem, majd ezen művek közül válogatták ki a versgyűjteménybe bekerült alkotásokat. Csupán a legfiatalabb nemzedék maradt ki, mert úgy érezték, nekik még ki kell forrniuk, és majd egy következő, öt-tíz év múlva megjelenő antológiának lehetnek a főszereplői.
A meghívottak többek között az erdélyiségről, a kisebbségi létnek a lírába való beszűrődéséről, a traumaköltészetről, a testnek az újfajta irodalmi megjelenítéséről osztották meg gondolataikat a hallgatósággal, ugyanakkor felolvastak néhányat a kötetben olvasható verseik közül, az est végén pedig a közönség soraiból érkezett kérdésekre válaszoltak.