Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Erdélyi Szociális Szervezetek Szövetségét képviselő református lelkész azt mondja: eddig még soha senki nem volt kíváncsi a véleményükre. Most azonban, a rendszer problémáit „belülről” ismerő Makkai Péter, aki évekig a DKA fogyatékkal élők, gyermekjóléti és családsegítő ágazatát vezette, akinek nevéhez fűződik az Írisz Ház, a nappali foglalkoztató, védett műhelyek, speciális munkaközvetítő iroda, szociális vállalkozások, védett lakás, számos, fogyatékkal élők társadalmi elfogadását elősegítő helyi és nemzetközi rendezvény, összehívta a legnagyobb szervezetek vezetőit, és felvetette a 292-es szociális törvény módosításának lehetőségét.
– Elmondhattuk a minisztériumban a hüledező igazgatóknak, hogy a rendszer nyilvánvalóan diszkriminatív, hisz míg az állami és magánszervezeteknek ugyanolyan feltételeknek kell megfelelniük, ugyanolyan körülmények között kapnak engedélyeket és licenceket, addig az egy főre jutó állami támogatás legalább ötször akkora az állami szervezeteknek, mint a munka több mint felét elvégző civileknek – mondta el megkeresésünkre Tóth Anna.
Konkrét példának a mintegy nyolcszáz személyt ellátó idősgondozó szolgálatot hozta fel, ahol naponta 37 fő, átlagosan hét órát tölt terepen, ez – a minisztérium által megszabott 30 lejes órabérrel számolva – napi 7700, havi 231.000 lej. Ehhez képest a minisztériumi támogatás havi 40.800 lej. A többit az önkormányzatoktól kell „összekoldulni” – magyarázza Tóth Anna.