Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az összeírás július 31-ig tart, ebben az időszakban 20 ezer számlálóbiztos keresi fel a gazdaságokat. A cél az, hogy minél pontosabb adatokat gyűjtsenek az állatállományról, a mezőgazdasági területek kiterjedéséről, tulajdoni szerkezetéről és felhasználási módjáról. Tudorel Andrei szerint arra számítanak, hogy 3,2 millió farmról és háztartásról kell adatot gyűjteni, ugyanis a becslések szerint ezek száma az elmúlt tíz évben mintegy 400 ezerrel csökkent 3,6 millióról.
Adrian Oros mezőgazdasági miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy Románia sajátos helyzetben van, hiszen nagyon elaprózott a termőföld, és sok a mezőgazdasággal foglalkozó háztartások száma.
A statisztikai adatok szerint az Európai Unióban Romániában van a legtöbb gazdaság, ezek az uniós gazdaságok és farmok 33 százalékát teszik ki, átlagterületük 3,6 hektár.
Oros elmondta, a most begyűjtött adatok azért fontosak, mert ezek alapján dolgozzák ki a 2023-2027-es országos mezőgazdasági stratégiát, így fontos tudni az állatállomány nagyságát, a mezőgazdasági területek tulajdoni szerkezetét, valamint az agráriumban foglalkoztattok számát.
Az agrárcenzus 320 millió lejbe kerül, amiből 4 millió eurót az Európai Unió statisztikai intézete, az Eurostat biztosított.
(MTI)
Az 5 lejes/tehen tamogatassal megoldodik a problema, a kisebb gazdasagok mind felszamolodnak es majd azutan jon a fekete leves amikor csak a multiknal talalunk majd feher szinu folyadekot amelynek tej lesz a neve !!!