Petícióval fordult a Kovászna Megyei Tanfelügyelőséghez a gidófalvi Czetz János Általános Iskolába járó gyermekek szüleinek nagy hányada, azt kérve, hogy maradjon meg tisztségében a januárban ideiglenes megbízatással kinevezett igazgató, Sass Erika.
Azokban az iskolákban, ahonnan a tavaly őszi igazgatói versenyvizsgák során nem került ki sikeresen vizsgázó jelölt, a tanfelügyelőség a tanári közösséggel is konzultálva nevezett ki új igazgatót. Gidófalván a több éve funkcióban levő Zsigmond Zoltán Károly történelemtanárnak abban a pillanatban még nem volt meg az oktatásmenedzseri testületi tagságot igazoló irata, amely feltétele volt a megmérettetésen való részvételnek, így váltotta őt Sass Erika. A júliusban megtartott új igazgatói vizsgán azonban már sikerrel vett részt, ellenjelöltje nem lévén, őt kell kinevezni a vezetői tisztségbe.
A szülők panaszai többek között Zsigmond autokratikus vezetésére vonatkoznak, illetve őt hibáztatják a fotosmartonosi iskola ősztől bekövetkező, de az étfalvi elemi tavalyi megszűntéért is, holott a volt igazgató az osztályok átcsoportosításával próbálta az iskolák felszámolását elkerülni. (Akkor a szülők a gyermekek ingáztatását kifogásolták.)
Amíg azonban a szülők többsége a városba viszi gyermekeit, addig hiábavaló minden effajta törekvés, ebben az értelemben nyilatkozott Kiss Imre főtanfelügyelő is. Ez különben nem egyedi jelenség, nagyon sok városközeli faluban ez történik, különösen azok esetében, akik maguk is oda ingáznak munkahelyeikre. Fotoson az idei tanévben hét negyedikes végzett, ők ősztől már Gidófalvára járnak, az egyetlen elsőssel nem lehet működtetni az iskolát. A helybeli szülők korábban a délutáni oktatás hiányát, az iskolai illemhelyek állapotát is felrótták Zsigmondnak. Előbbinek a megszervezésére néhány éve volt ugyan kísérlet, amely elbukott, mert a költségeket nem vállalták az érintettek, de ez nem indok, hogy újból meg ne próbálják, vélekedett korábban a helyi tanácsban ellenzéki szerepet betöltő Máthé István tanácsos is.
Mivel egy megszűnő iskola újbóli működtetésének esélye a nullával egyenlő, a konfliktus feloldása mindenkinek érdeke. Ősszel e célból konzultációra kerül majd sor, amelyben minden érintett fél – a szülők, az igazgató, az iskolafenntartó önkormányzat képviselője – kifejtheti nézőpontját, a tanfelügyelőség pedig a mediátori szerepet vállalja, hogy a továbbiakban feszültségektől mentesen folyhasson a tanítás a községben.
Természetesen megkerestük ez ügyben Zsigmond Zoltán Károlyt is, hogy álláspontját kifejthesse, azonban cikkünk megírásának időpontjáig nem értük el.
Kedves főtanfegyüle úr! A szülők nagy hányada Sass Erikát akarják iskolaigazgatónak. Zsigmond ilyen helyzetben is harcol , még azért is, mert tudja, hogy Önök támogatják. Elena Ceausescunak is diploma halmaza volt, doktori címei, pedig írástudatlan volt! A párt támogatta! Mint Zsigmondot. Ébredjenek , úraim fel mig nem késő, és értsék meg a helyi közösség óhaját is! AMIG NEM KÉSŐ!!!