Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A támogatási szerződéseket június 2-án írták alá a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság és az akkreditált szervezetek képviselői. „Ezek a szervezetek az állam következetességére nem számíthatnak. Nyolc szervezettel kötöttünk támogatói szerződést, a legnagyobb összeget, 629 ezer lejt az otthoni beteg- és idősápolásra fordítják, nappali központok működtetésére 221 ezer lejt szántunk, fogyatékkal élő fiataloknak szánt szolgáltatásra 134 ezer lejt tudtunk biztosítani, míg a veszélyeztetett és hátrányos helyzetű gyermekeknek és családoknak szóló szociális szolgáltatásokra 16 ezer lejt” – tájékoztatott Tamás Sándor megyetanácselnök.
A Diakónia Keresztyén Alapítvány 333 ezer lejes támogatást kap összesen, ebből 255 ezer lejt fordítanak otthoni beteg- és idősgondozásra, a fennmaradó összeget a fogyatékkal élő fiatalok nappali központjának fenntartására költik. A Kapernaum Diakónia Keresztyén Alapítvány hátrányos helyzetű családokból származó gyerekek számára tart fenn nappali központot, e célra 36.600 lejes támogatást kapnak. Az Izabella Alapítvány 32 ezer lejes támogatásban részesül, amelyet otthoni betegápolásra fordíthat. A Laura Ház Egyesület 56 ezer lejt kap fogyatékkal élő fiatalok nappali központjának fenntartására, a Vöröskereszt 102 ezer lejt otthoni betegápolásra. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány 94.400 lejt kap a kovásznai, esztelneki, kézdiszentléleki, sepsibükszádi nappali központjainak támogatására.
A Gyulafehérvári Caritas szociomedikális ágazata 240 ezer lejt kap otthoni betegápolásra, a szociális ágazat 106 ezer lej támogatást kap nappali központok működtetésére és egyéb szociális szolgáltatások biztosítására. „Az elmúlt egy év nehéz volt mindannyiunk számára, de a házi idős- és beteggondozást, a megfelelő óvintézkedéseket megtéve, végig tudtuk biztosítani” – mondta el Hubbes Kinga, a Gyulafehérvári Caritas háromszéki vezetője.
„A tavalyi év járványügyi helyzete addig ismeretlen problémák elé állított, új megoldásokra, helytállásra kényszerített, ellenben a biztos 2020-as támogatással sikeresen biztosítani tudtuk a gondozottaink számára élelmezési-, higiéniai és egészségügyi szükségletek kielégítését, a tanuláshoz szükséges eszközök beszerzését. A 2021-es évben 9. alkalommal nyertünk támogatást a sepsibükszádi, esztelneki, kovásznai és kézdiszentléleki napközi otthonaink számára, ahol hátrányos közegben élő gyermekekkel foglalkozunk” – osztotta meg tapasztalatait Már Mária, a Szent Ferenc Alapítvány képviselője.
A támogatott szervezetek közel 1500 személynek biztosítanak házi beteg- és idősgondozást, a fogyatékkal élők nappali központjaiban 63 fiatallal foglalkoznak, a nappali központokba kb. 180 gyerek jár, ugyanakkor 80, hátrányos helyzetű kiskorúnak és szüleinek biztosítanak szociális szolgáltatást.
(Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája)