Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elöljáróban a polgármester kitért a falut érintő, eddig tervbe vett legnagyobb beruházásra, a víz-és szennyvízvezetékek lefektetésének projektjére. Összehasonlításként elmondta, hogy mindaddig, míg Miklósvárról éves szinten mintegy 300 ezer lej adó jön be a baróti polgármesteri hivatal kasszájába, ez a beruházás milliós nagyságrendű, Felsőrákoson például közel 8 millió lejbe kerül, és hasonló értékre lehet számítani Miklósváron is.
– Helyi költségvetésből ezt teljesen elképzelhetetlen megvalósítani, a közművesítés csakis pályázati pénzekből lehetséges – vázolta.
A miklósvári szennyvízhálózat tématervét nemrég hagyták jóvá a baróti tanácsosok, másfél-két hónap múlva a megvalósíthatósági tanulmány is elkészül – számolt be a polgármester, hozzáfűzve, hogy az újabb pályázatok meghirdetésére év vége-jövő év eleje körül lehet számítani.
A miklósváriakat érintő kisebb tervek közül a polgármester egy játszótér építését említette, melyet az iskolaudvaron épülő multifunkcionális terem mellett képzeltek el. Ez egy körülbelül 20 ezer lejes beruházás, és a megyei tanács is hozzájárul megépítéséhez, ahogy a volt óvoda épületében a háziorvosi rendelő kialakításához is, azért, hogy a miklósváriaknak ne kelljen Köpecre vagy Barótra járniuk orvoshoz. A polgármester, mint említette, már beszélt Ágoston István baróti családorvossal, aki hajlandó lesz berendezni itt is a rendelőt. „Ennek a beruházásnak az értéke 50 ezer lej” – mondta.
– Egyébként, aki akar, az sem tud Barótra járni, hiszen nincsen buszjárat – vetették fel a miklósváriak a polgármesternek, amikor kérdésekre került a sor. Az elöljáró megígérte, utánanéz a helyi szállítási vállalatnál a dolognak, másrészt pedig azt is megfogadta, hogy utánajár, miért elégedetlenek a helyiek a polgármesteri hivatal mezőgazdasági irodájának munkájával. Kiderült ugyanis, hogy a faluban a birtoklevelek kiosztása megfeneklett, ahogy Bodosban is, ahol harminc év alatt három birtoklevelet sikerült kiállítani.
Benedek-Huszár János arra kérte a helyieket, hogy akinek földes problémája van, az keresse fel őt a hivatalban, szerdánként 9–11 óra között tart fogadóórát, de egyébként megemlítette, hogy ő sem elégedett a mezőgazdasági iroda tevékenységével, bár igaz, a Baróton újraalakult földosztó bizottság mindössze három hónapja tevékenykedik – hangoztatta. A gyűlésen elhangzott további részletekre a Baróti Körképben még visszatérünk.