Már több mint száz esetben avatkoztak be idén a háromszéki tűzoltók
Alig telt el egy hét az évből, és máris szász sürgősségi helyzetet kezeltek a hároms...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Lajtha László Alapítvány július 23–30. között idén is megrendezte a XIX. Kommandói Cigányfolklór Tábort, igaz, a nemzetközi rendezvénynek ezúttal a zabolai Csipkés adott otthont, de sem a helyszínváltozás, sem pedig az esős idő nem lohasztotta a résztvevők kedvét.
Az egyhetes rendezvényen a tábor változatos programokkal és workshopokkal várta az érdeklődőket, ezeknek a célja a cigány kultúra behatóbb megismertetése volt.
A táncoktatás két csoportban zajlott: az őrkői cigány táncokat Tőkés Zsolt és Tőkés Edit tanították, míg a szászcsávási koreográfiát Ivácson László és Tekeres Gizella segítettek elsajátítani. A népdaloktatásról Erős Réka gondoskodott.
A tánc- és népdaloktatás mellett kirándulásokat szerveztek, többek közt a zabolai Mikes Kastélyhoz, a gelencei Szent Imre katolikus templomhoz, a kézdivásárhelyi céh- és helytörténeti múzeumhoz, valamint a zabolai Csángó Néprajzi Múzeumhoz. Ugyanakkor dr. Pozsony Ferenc, Tőkés Zsolt és Ivácson László előadásokat tartottak a cigány kultúráról.
A szervezők részéről Péterffy Csilla és Deák Gergő elmondták: a rendezvénynek azért kellett új helyszínt választaniuk, mert a kommandói iskola egy része leégett, ugyanakkor felújítás miatt a tábort is elbontották, és a folytonosság kedvéért idénre egy Kommandóhoz hasonló helyet kerestek. Több helyszín is szóba jött, a Csipkést azért választották, mert környezetileg majdnem ugyanolyan, mint Kommandó.
– Sajnos, helyszűke miatt kevesebb embert tudtunk fogadni. Olyan ötven résztvevőnk van szervezőkkel, zenészekkel együtt. Ám reméljük, hogy a következő években visszatérhetünk Kommandóra, ahol várható, hogy az ifjúsági tábort újra felépítik – mondta Péterffy Csilla. Megjegyezte, hogy bár kisebb a létszám, azért a rendezvény nemzetközisége nem veszett el, hiszen Magyarországról, Svájcból, Ausztriából, Belgiumból vagy épp Amerikából is jöttek érdeklődők.
A megkérdezett résztvevők sem panaszkodtak. Ugron Szabolcs Sepsiszentgyörgyről érkezett a táborba, igaz, nem először van itt, de azt mondja, soha nem tudná megunni, annyira jól telik.
– Olyan ötödik éve már, hogy rendszeresen résztvevője vagyok a rendezvénynek. Sajnos, érződik, hogy idén kevesebben vagyunk, ám az nem szegte kedvünket. Tartalmas program volt ezúttal is, és én külön kiemelném a Tőkés pár munkásságát, akiknek egyszerűen imádom a táncoktatási stílusát – mondta Ugron.
Molnár Enikő és Steinbach Mária Budapestről jöttek, és bár először vannak itt, nagyon rákaptak a cigánytábor ízére.
– Budapesten egy néptáncegyüttesben táncolunk, és már több barátunk jelezte, hogy milyen jól telik nekik a táborban, gondoltuk, eljövünk, nézzük meg, mi a titka a rendezvénynek. Meg kell hagyni, nagyon gyorsan telik az idő, mintha csak ma kezdődött volna a tábor, pedig már ez az utolsó napja. Számunkra a legemlékezetesebb a tábortűz melletti éneklés és táncolás marad – mondták a lányok, akik jövőre is visszatérnek.