Kell is az egyhaznak, a lenyeg az hogy kezdivasarhely olyan lett mintha megbombaztak volna, szellemvaros!!! Lehet menni nyugatra a spargaba vagy a szollosbe, nincs mit keresni kies varosunkban!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az idei pályázati kiírásra 143 iratcsomó érkezett be, melyből 135 felelt meg a feltételeknek. Az elbírálás az egyházi vezetőkkel való egyeztetés alapján történt, emelte ki az elnök. Ennek értelmében a római katolikus egyház 544 ezer lejt, a református egyház 526.500 lejt, az ortodox egyház 300 ezer lejt, az unitárius egyház 100 ezer lejt és az evangélikus egyház 29.500 lejt kapott összesen.
Az idei fejlesztés-orientált költségvetésből kiemelt hangsúlyt fordítunk az egyházak támogatására, melyek széles körű fejlesztések megvalósítására, építkezési és felújítási munkálatokra, valamint működési költségekre pályázhattak. Ezzel kívánunk többek között hozzájárulni a kistelepülések felzárkóztatásához és modernizálásához – részletezte a megbeszélésen Tamás Sándor tanácselnök. Hozzátette:
„Kötelességünk a társadalmi kérdésekkel is foglalkozni. A megyei önkormányzat fenntartásában működő szociális és gyermekvédelmi igazgatóság 1050 árva vagy szegény sorsú gyerekről gondoskodik. Jelenleg 125 nevelőszülő dolgozik a rendszerben, az elkövetkezőkben pedig még 50 olyan személyt alkalmazunk, akik felvállalják ezeknek a gyerekeknek a nevelését. Arra kértem az egyházak képviselőit, hogy településeiken segítsenek megtalálni a megfelelő személyeket erre a nemes feladatra.”
Balogh Zoltán, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye esperese elmondta, szükségük van a megyei önkormányzat által kiírt pályázatokra, ugyanis az elmúlt évben nem jutottak hozzá ezekhez a forrásokhoz. Ebben az évben a kollégák lelkesen teljesítették a feltételeket, és kérték a támogatást az egyházi ingatlanok karbantartására, javítására, A továbbiakban nagy igény lenne a gyermekek nyári táboroztatásának támogatására, ugyanis az egyházak nem mindig tudják saját forrásból finanszírozni a nyári délutáni foglalkozásokat.
A megyei önkormányzattól kapott támogatásból a lemhényi katolikus templomot padlófűtéssel látják el, és kicserélik a régi padlózatot. Hölgyes Pál Zsolt helyi plébános a találkozón elmondta, a megyei tanács támogatásának köszönhetően tudnak nagyobb beruházásokat megvalósítani, amelyekről eddig csak álmodtak. „A templomaink eléggé tönkrementek, akárhogy nézzük is, a templom az, amely a közösséget összehozza, egybe vonja, és egyre inkább nagyobb az igény, hogy elfogadható körülmények között fogadjuk a híveinket” – tette hozzá.
A napokban más esperességekhez tartozó plébánosokkal, lelkészekkel is aláírják a szerződéseket.
(Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája)
Kell is az egyhaznak, a lenyeg az hogy kezdivasarhely olyan lett mintha megbombaztak volna, szellemvaros!!! Lehet menni nyugatra a spargaba vagy a szollosbe, nincs mit keresni kies varosunkban!
Sok a penz, nincs mire kolteni, hat akkor adjuk oda az ingyenelo papoknak.
Jutalom a kampányért.