Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az együttes 2001-ben kezdte el működését Folker néven, azóta rendszeresen muzsikálnak a sepsiszentgyörgyi gyermek- és felnőtt táncházakban, az erdélyi nyári népzene és néptánc táborokban, számos rendezvényen és fesztiválon.
Szombaton tartották szülinapjukat, a Folker-kaláka 10 órától kezdődött, és 21 órától táncházzal, tábortűzzel zárult. A nap folyamán sor került mesemondásra, gyermektáncházra, énektanulásra, kézműves foglalkozásokra, gyermekjátékokra, különböző népi előadásokra, de volt borkóstoló, és persze az ünnepi előadás sem maradt el, amelyen a Folker együttes és meghívottjaik léptek színpadra.
Megkerestük az együttes tagjait, hogy kicsit meséljenek nekünk az elmúlt húsz évről. Megtudtuk, hogy a zenekar célkitűzései között a magyar néphagyomány értékeinek megismertetése és átadása a legfontosabb. Az elmúlt két évtizedben az együttes tagjainak több száz tanítványa volt, sokan közülük kimagasló eredményeket értek el.
A hétvégi ünnepségén a tanítványok is aktív szerepet kaptak, ízelítőt nyújtva abból a magyar népzenei tudásból, amit az együttes tagjaitól sajátítottak el.
A zenekar tagjai elmondták, életükben két fontos mérföldkövet tartanak számon, az egyik a 2007-ben kiadott Kecsketánc című lemezük megjelenése, amely mesekeretben mutat be felcsíki, gyimesi és moldvai magyar népdalokat, táncokat és népi gyermekjátékokat, illetve a másik a 2019-ben megjelent új lemezük, az Eszes Gyurka és az ezmók, amely az előbbihez hasonlóan mesekeretben mutat be több moldvai csángó-magyar népdalt és táncot.
A hétvégi mulatsággal még nem ért véget a szülinapolás, hiszen ősszel Sepsiszentgyörgyön szélesebb közönség előtt is szeretnék megünnepelni azt, ahol majd fotókiállításon követhetik végig az érdeklődők az együttes elmúlt húsz évét, illetve ott sem marad el a gyermektáncház, a népi előadások, hangszerbemutatók és az ünnepi koncert sem.