A kantonok országának labdarúgó-válogatottja a nyolcaddöntőben óriási csatában kiütötte a világbajnok franciákat, és folytatja az útját az Európa-bajnokságon, a negyeddöntőben Spanyolország következik. A lelkes, hajtós „multikulti csapat” (évek, évtizedek óta teli s tele a világ számos országából származó játékosokkal) szurkolóinak esete alighanem nyomós ok lesz arra, hogy a Svájcban székelő, dolgozó és fura döntéseket hozó UEFA többé „ilyen” Európa-bajnokságot ne rendezzen.
A 2020-ről 2021-re halasztott, július 11-ig tartó foci-Eb egyik sajátossága az, hogy a résztvevők zöme nem játszhatja, nem játszhatta csak saját országában az összes mérkőzését. Ez alól a szabály alól Németország lett volna az egyik kivétel, hiszen mindhárom csoportmérkőzése Münchenben volt (akárcsak a dánoknak), ám a továbbjutás azt jelentette, a nyolcaddöntőre már Londonba kellett utazni.
Apropó, London! Sokak számára meglepő és egyenesen irritáló lehet az, hogy Anglia mindhárom csoportmérkőzését Londonban játszhatta (1-0 Horvátországgal, 0-0 Skóciával, 1-0 Csehországgal), és ugyanazt a helyszínt kapta a Németország elleni, június 29-i nyolcaddöntőre! Továbbjutás esetén Róma, újabb siker esetén ismét London következne, ami kirívó kivételezés. A többi csapat körútjainak egyik meghatározója az, hogy hány mérkőzésük volt, illetve van, a másik pedig az, hogy az alapcsoportból hányadik helyen jutottak tovább, ha továbbjutottak.
A svájciak esetében elképesztő az ábra. Az első mérkőzésük az azerbajdzsáni Bakuban volt június 12-én (1-1 Wales ellen). A második mérkőzésük színhelye már Róma, időpont június 16, eredmény 0-3-as vereség a házigazdáktól. A záró fordulóban, június 20-án ismét Bakuban játszottak, 3-1 Törökországgal, továbbjutás a harmadik helyről. A nyolcaddöntőben június 28-án Franciaország következett Bukarestben, eredmény 3-3, hosszabbítás és 11-esek után hősies svájci továbbjutás. A negyeddöntőre az oroszországi Szentpéterváron kerül sor. Továbbjutás esetén London lenne az újabb helyszín, az egyik elődöntő. Már enélkül is emberpróbáló utazgatás, ám még bele kell számítani azt is, hogy a szurkolók Svájcból, általában Zürichből indultak, és oda is érkeznek. Körzővel, vonalzóval, léptékszámolással vagy valamelyik Google-applikációval esetleg ki lehet számítani a svájci focikörút távját, ami már a negyeddöntő napjáig is 15 ezer km körül lehet.
A nyolcaddöntőben búcsúzó walesiek szurkolói is kétszer átrepülték Európát, hiszen otthonról indulva Bakuba kellett érkezniük, ott volt a csapat első két mérkőzése (1-1 Svájccal, 2-0 Törökországgal), a harmadik Rómában (1-0-lás vereség a házigazdáktól), a nyolcaddöntő pedig már Amszterdamban. Ha sikerült volna a Dánia elleni továbbjutás, a negyeddöntőre ismét Bakuba kellett volna repülni!
Nevetséges és szines a világ meg a foci!😁 Gondoltam csak én látom ìgy!😁😂 Az ember csak oltásigazolással utazhat, az autó környezetbarát kell legyen, sporoljunk mindennel, gázkazánt se hasznàljunk többet lakásfűtésre, de repülgessünk „környezetbarát” röpcsikkel kisérgetve a sok sumák neveletlen focistát, aki ha nem a tökét, seggét vakarja, köpköd mint az utolsó szemét!!! Minden nyugati csapatnak színesbőrű sztárjai vannak, akiket istenítenek! Óránként 1 ilyen IQ bajnok többet keres mint évente 1 agysebész!!! Ronaldot is addig fényezték, hogy hányok a foci hallatán! Csodás Európa, sok, sok szivárványos karszalagú copfos fiucskával!!! Brav0